Jeep Renegade 350 000 adede ulaştı

Renegade, başarılı yörüngesi için etkileyici bir sayıya ulaştı. Şimdi 350 binden fazla satıldı.

“Renegade, 80 yıllık Jeep tarihinde önemli bir bölüm. İkonik tasarımı ve benzersiz görünümü ile otantik Willys’in meşru mirasını taşıyan özel bir sembolojiye sahiptir. Model, segmentte bir numara olarak bugüne kadar yerine getirdiği bir misyon olan SUV kategorisine yeni bir rota çizmeye geldi. Bu yıl, bir miktar bağlanabilirlik kazandı ve Brezilya’daki Stellantis’in ilk bağlantılı otomobili olarak yeniden tarihe geçtiğinde Adventure Intelligence’ı piyasaya sürmek için seçilen model oldu. Aslında, yenilik ve öncülük modelin DNA’sında zaten var” diyor Jeep Latin Amerika Marka Direktörü Alexandre Aquino.

Devlette üretilmenin yanı sıra, Jeep modeli Arjantin, Uruguay ve Şili gibi Latin Amerika’da 12 ülkeye daha ihraç ediliyor. Bu 4×4, maceracı yaşam tarzını ifade ediyor ve geçen ay, sektörde %4’ten fazlasını temsil eden 6 854 adet satış rakamına ulaştı. Kompakt SUV’lerde araç, segmentin %20’sinden fazlasına hakim olarak liderliğini sürdürüyor.

Brezilya’daki Jeep Reklamları Operasyon Direktörü Everton Kurdejak ise “Renegade, gerçek bir Jeep satış başarı öyküsüdür. Modelin performansı, pazar performansı açısından etkileyicidir ve bugüne kadar hem ay hem de yıl içinde SUV’ler arasında liderliği elinde tutmaktadır. Model piyasaya sunulduğundan bu yana rekorlar kırıyor ve kendini giderek daha fazla konsolide ediyor. Brezilya’daki altı yıllık yörüngesi boyunca etkileyici notlar elde ettiği ve ayrıca 2016’da fethedilen ve bugüne kadar korunan SUV kategorisinin genel liderliğini üstlenmesine yardımcı olduğu için şaşılacak bir şey yok” dedi.

Bir cevap yazın

Contact Us