Jeep, mini elektrikli SUV üzerinde çalışıyor

Jeep, 2025 yılına kadar her kategorisinde bir elektrikli araç sunacak. En azından hedefler bu şekilde devam ediyor. Bir yandan sıfır emisyon çabası bir yandan da son teknoloji araçlar sunma çabasıyla beraber yeni araçlar hazırlanıyor. 4xe imzalı modellerin de bir bir geldiğini düşünecek olursak, hedeflerin bir bir gerçekleştirildiğini de söyleyebiliriz.

İşte bu noktada markanın yeni bir model üzerinde çalıştığı da söylendi. Bu kez markanın A segment bir SUV serisi hazırladığı belirtiliyor. Kompakt olacak araç yine hedefler doğrultusunda tamamen elektrikli bir model olacak.

Jeep, A Segment SUV Modelinde Neler Sunacak?
Kompakt bir model olacağına kesin gözüyle bakılan elektrikli model, CMP platformunu kullanacak. Zaten dediğimiz gibi kompakt bir araç olacak. CMP platformunun kullanılması hem kompakt bir aracın gelmesi için hem de elektrikli bir aracın gelmesi için ideal bir platform olarak biliniyor.

Özel kontrol sistemlerini destekleyeceği ve yine 4 çeker bir model olacağı da söylenen modelde nasıl bir elektrikli motor yer alacağı ise henüz net değil. Menzil konusunda da konuşmak için çok erken. Önce bu modelin motor özelliklerini görmeyi bekleyeceğiz.

A segment SUV ailesinde kullanılacak olan teknolojilerden yana ise hiç şüphemiz yok desek yeridir. Jeep zaten teknoloji kısmında da iddiasını göstermeye başladı dedik.

Elektrikli araçlarla beraber bu iddia biraz daha arttı. Söz konusu seride yer alacak sistemler için de tüm bu nedenlerden dolayı beklentilerimiz yüksek. 2022 yılında tanıtılması ve en geç 2023 yılında satışa sunulması beklenen yeni Jeep elektriklisi için bilgi geldikçe paylaşımlarımıza devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

Contact Us