Jeep elektrikli ilk aracı için tarih verildi

Elektrifikasyona geçiş sürecinde hibrit oyuncularıyla yollara çıkmaya başlayan Jeep, ilk elektriklisi için de masaya takvimi bıraktı.

Pazardaki tüm üreticiler gibi elektrik dönüşümü için adımlarını hızlandıran Jeep, Stellantis bünyesinde çıkışa geçmesi beklenen isimler arasında. Bu kapsamdaki ilk gösterimini mart ayında tanıtımını gerçekleştirdiği Wrangler Magneto konsepti üzerinden karşımıza çıkartan markanın seri üretim odağındaki beklentileri karşılayacağı ilk örnekler için artık masada bir tarih var.

Stellantis içerisinden gelen resmi açıklamayla netleşen plana göre Jeep logosunu taşıyan ilk elektrikli modeli 2023 yılının ilk yarısında sokaklarda görmeye başlayacağız. Yatırımlarını da bu kapsamda atan yönetim, önümüzdeki süreçte tanıtımını gerçekleştireceği modellerin tamamında emisyon değerlerini önemli oranda aşağı çekecek hibrit kombinasyonu dahil edecek.

Elektriğe geçiş sürecindeki ilk oyuncularını 4Xe rozeti üzerinden Renegade ve Compass gibi kompakt modelleriyle karşımıza çıkarta Jeep’in bu kapsamdaki ilk hedefi 2025’i işaret ediyor.

Marka tarafından gelen bilgilere göre 2025 yılına gelindiğinde tüm satışların yüzde 70’nin elektrikli ve hibrit versiyonlar üzerinden gelmesi bekleniyor. İlk tamamen elektrikli modelin hangisi olacağıysa şimdilik sır perdesinin arkasında.

Wrangler’ı da hibrit olarak günümüz dünyasında Avrupa ve Çin’de sunan Jeep’in, Magneto konseptiyle gösterimini yaptığı projeyi seri üretimde ilk olarak öne sürmesi de gerçekleşmesi muhtemel olasılıklar arasında. Jeep ürün gamı altyapının yanında yeni teknolojik destekleriyle kullanıcı kitlesini genişletme konusunda iddialı olacak.

Bir cevap yazın

Contact Us