James Bond’un arabası Land Rover Defender

007 efsanesinin hayranıysanız, koleksiyonunuzu genişletmek için bu mükemmel bir fırsat olabilir. James Bond destanı, yeni film olan ‘Ölmek için zaman yok‘ ‘un sinemalara gelişiyle tüm hızıyla devam ediyor. Filmdeki araçları ve James Bond tarihine damgasını vuran tarihi arabaları öne çıkaracak, aynı zamanda koleksiyonerlerin koleksiyonlarını tamamlamaları için iyi bir fırsat geliyor. James Bond aşıkları özellikle bu arabaya bayılacak. Destanın bir parçası olan bir Land Rover Defender SVX (Spectre kasası).

Bu araç “Spectre” filminin çekimlerinde yer aldı. Film için kapsamlı bir şekilde revize edilen İngiliz off-roader, NEC Classic Motor Show’un 2021 baskısının bir parçası olarak, Silverstone Auctions tarafından 12-14 Kasım tarihleri ​​arasında Birmingham’da düzenlenen bir müzayedede satışa sunulacak.

Bu Land Rover Defender SVX, Bowler Motorsport tarafından Jaguar Land Rover SVO’nun isteği üzerine “Spectre” filmi için hazırlanmıştır. Toplamda, Bowler Motorsport, “Santorini Black” görünümüne bürünmüş Defender mürettebat kabini 110 modelinin etrafına bunun gibi on şasi monte etti.

Land Rover Defender

Böylece güç 120’den 185 beygir gücüne çıktı, araca 37 inç lastikler takıldı, bir rollbar da eklendi, Rallye dünyasından ödünç alınan Bilstein amortisörleri hepsini taçlandırdı. Ayrıca bir portbagaj, ek ışıklar, emniyet kemerli Recaro koltuklar ve hatta en tehlikeli durumlardan kurtulmak için bir vinç bile bulunuyor.

Bu araç, prodüksiyonun bu aksiyon sahneleri için yedi şasi kullanmak zorunda olduğu gerçek araba kovalamacalarında kullanıldı. Satıştaki şasi çok özel çünkü filmin en muhteşem sahnelerinden birinde oyuncuydu. Bu model, James Bond’un kanatsız uçağı tarafından, yüksek bir dağ yarışı sırasında, söz konusu uçağın bir ahırı geçerken düştüğü ve yuvarlandığı modeldir.

Kullanılan şasinin çoğu yok edildiyse, film çekildikten sonra 46.000 pound veya yaklaşık 54.000 avroya tamamen restore edilmek üzere Bowler Motorsport’a gönderildi. Bu model artık kilometre sayacında sadece 35 küçük mil (yaklaşık 56 kilometre) ile satışa sunulacak.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us