2023’te çıkacak BMW M LMDh

BMW, 24 saatlik Le Mans yarışını en son 1999 yılında V12 LMR ile kazanmıştı. Ancak bu zafer hiçbir zaman devam edemedi. İşte BMW’yi sahalara geri getirecek, 2023’te çıkacak BMW M LMDh.

Neyse ki BMW, 2023’te Daytona’ya döneceğini ve otomobil üreticisinin yeni LMDh prototipleri kategorisine katılarak üst düzey araba yarışlarına dönüşünü işaretleyeceğini duyurdu. Ve bugün BMW Motorsport, bir sonraki LMDh prototipinin bir teaser’ı ile hayranlarını memnun ediyor.

BMW M motor sporları ve BMW grubu arasındaki yakın işbirliği içinde üretilen BMW M LMDh prototip tasarımı, ultra modern bir prototip performansı mimarisi ile BMW M Motor sporları tasarım DNA’sını simgesel olarak birleştirmiştir.

Görsel olarak, prototip teaser gelecekteki yarış arabasının sadece birkaç detayını gösteriyor. BMW M renkleri, etkileyici ön ayırıcı tarafından vurgulanırken, devasa ön ızgara, üreticinin imzasının yıllar içinde geçirdiği evrimi yansıtır. Teaser esas olarak ön tarafı gösteriyor, ancak daha yakından bakıldığında, neredeyse tüm arka tarafı kaplayan büyük kanat hakkında bir fikir veriyor.

BMW, 2023’te Le Mans’a dönüşünü onaylamasa da, 24 Hours of Daytona’ya yakında katılması bunun habercisi. Daytona dayanıklılık yarışı, LMDh tabanlı LMP2 prototiplerinin yarışabileceği ilk yarıştır. IMSA ve WEC arasında LMDh prototipleri için kapılar açıkken, BMW’nin Circuit de la Sarthe’deki yarış arabasına girmemesi için hiçbir neden görmüyoruz.

BMW Motorsport ayrıca BMW Team RLL’nin 2023’ten itibaren iki LMDh prototipinde yarışacağını ve 2009’dan beri var olan işbirliğini sürdüreceğini duyurdu. BMW, M LMDh şasisi için Dallara’yı seçti.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us