Hyundai Santa Cruz pickup için yurt dışı fiyatları

Amerika’daki satış süreci başlayan Hyundai Santa Cruz, kompakt pickup segmentinde markası için yeni bir meydan okuma olacak. Nisan ayında gerçekleştirilen tanıtımıyla birlikte Hyundai için yepyeni bir kulvara geçişin anahtarı olarak kayıtlara geçen Santa Cruz, markanın Tucson ile birlikte karşımıza çıkarttığı karakteristik tasarım dilinin de son temsilcisi oldu.

Güney Koreli üreticinin Amerika pazarı odağında hayata geçirdiği modele olan ilgiyse beklenenin üzerinde. Şimdilik Amerika dışı pazarlarla ilgili herhangi bir planlamanın merkezinde olmayan Hyundai Santa Cruz, bölgedeki tesislerde üretilerek satışa sunulacak.

Tanıtımın üzerinden geçen üç aylık zaman diliminin ardından artık elimizde fiyatların olması da meraklıları için büyük bir bilinmezliği ortadan kaldırıyor. Toplamda sekiz farklı kombinasyonla satışa sunulacak olan modelin başlangıç fiyatı 25.175 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Hyundai Santa Cruz hakkında öne çıkanlar 2,5 litrelik atmosferik motor ve önden çekişli altyapının kombinasyonuyla harmanlanan başlangıç fiyatı, işin içerisine daha fazla girdiğinde 1,5 katına kadar fiyat artışını da beraberinde getiriyor.

Santa Cruz’un 2,5 litrelik motorun turbolu versiyonu ve 4×4 ile kombinasyonuyla birlikte 26.675 dolarlık başlangıç fiyatı listeye yansıyor. Ailenin en pahalı paketi ise 40.905 dolarlık etiketle kullanıcılarını bekliyor olacak.

Santa Cruz’un motor bölümünde iki farklı seçenek kullanıcılara sunuluyor. 2,5 litre hacimli bu motor atmosferikte yaklaşık 190 beygir güç ve 244 Nm tork üretiyor. Makinenin turbo formülünde ise rakamlar güç bazında 275 birim, tork bazında ise 420 Nm’ye kadar esneyebildiğini görüyoruz.

Şanzımanlar da bu noktada motorlara göre ayrılıyor ki çift kavrama otomatik tercih etmek isteyenlerin turbo motora yönlenmesi gerekiyor. Hyundai’nin HTRAC dört tekerlekten çekiş sistemiyse her iki versiyonda da standart olarak kullanıcılara sunulacak. Versiyonların sırasıyla 1.360 ve 2.260 kilogramlık yük çekebilme sınırlarının olduğunu da belirtmekte fayda var.

 

Bir cevap yazın

Contact Us