Hyundai Ioniq 5 incelemesi

Sanal bir sunumdan sonra nihayet Hyundai’nin yepyeni elektrikli kahramanı Ioniq 5 ile SUV crossover pratikliğini retro hatch stiliyle tamamen bir araya getiren uygulamalı sürüş süresi elde edildi. Hyundai Ioniq 5 incelemesi.

Yakışıklı küçük hatchback’in dönemin Avrupa hatchback’lerinden ilham aldığını ve 1970’lerde keskin kenarlı ve kama gibi her şeyin ustası, Italdesign efsanesi Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlandığını düşünürsek bu, geçmişinizden kaldırmak için oldukça iyi bir tasarım. Aynı zamanda tasarım DeLorean DMC-12, Lotus Espirit ve orijinal Volkswagen Golf’ü de örnek aldı.

Ioniq 5 aldatıcı bir şekilde basit, ancak anında çarpıcı olan şekli Ioniq 5’i resimlerde gerçekte olduğundan çok daha küçük gösteriyor. Resimlerde küçük bir hatchback gibi görünse de, aslında orta boy bir SUV’a daha yakın.

Ioniq 5, Yeni Zelanda’ya bir dizi modelle geliyor ve Hyundai, oldukça geniş bir fiyatlandırma aralığına sahip tek bir model sunarak Tesla’nın kitabından bir yaprak çıkardı ve Ioniq 5 daha az para, daha fazla menzil ve daha fazla güç sağlıyor.

Hyundai Ioniq 5

Hyundai Ioniq 5 performans ve pil gücü

Yeni Hyundai Ioniq 5, standart olarak arka aksa monte edilmiş 125kW/350Nm elektrik motoru, 19 inç alaşım jantlar, her tarafta LED ışıklar, sekiz yönlü elektrikli olarak ayarlanabilen sürücü koltuğu, kumaş döşeme, kablosuz telefon şarjı ile birlikte gelir. Anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip bir yakınlık anahtarı, çift bölgeli klima klima, Apple CarPlay, Android Auto ve gömülü uydu navigasyonlu 12,3 inç dokunmatik bilgi-eğlence sistemi ve 12,3 inç dijital gösterge ekranına sahiptir. Ultra hızlı şarj sayesinde araç, 25 dakikada yüzde 80’e kadar şarj olabilmektedir.

Ioniq 5, 10.000 ABD Doları karşılığında daha büyük bir 76.2 kWh pil veya daha büyük pil ve 15.000 ABD Doları değerinde çift motor ile isteğe bağlı olarak seçilebilirken, daha büyük pil ayrıca arka motorun gücünü 160 kW’a yükseltirken, çift ​​motor kurulumu onu 155kW’a ayarlar, ancak 70kW/255Nm ön motoru ekler.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

One thought on “Hyundai Ioniq 5 incelemesi

Bir cevap yazın

Contact Us