Hyundai hidrojen teknolojisi planlarını açıkladı

Hyundai, önümüzdeki ay bir dizi hidrojen bazlı ürün ve teknoloji planlarını açıklamaya hazırlanıyor ve bunlar arasında yeni bir pist odaklı performans sedanı var.

Koreli firma, 7 Eylül’deki Hydrogen Wave çevrimiçi etkinliğinin “sürdürülebilir bir hidrojen toplumunun gelecekteki vizyonu” için planlarını sergileyeceğini söyledi. Hyundai ayrıca şunları söylüyor: “Geleceğin en son teknoloji yakıt hücreli elektrikli araçlarının yanı sıra diğer yenilikçi uygulamalar da forumda tanıtılacak.”

Videolardan biri, kamufle edilmiş hidrojenle çalışan bir Hyundai sedanının yarış pistindeki testini gösteriyor. Herhangi bir ayrıntı verilmemesine rağmen, Hyundai daha önce N performans markasının gelecekte hem hidrojen yakıt hücreli hem de pilli elektrikli araçlar geliştireceğini söylemişti.

Teaser videolarında görülen otomobil, daha kısa görünmesine ve arka camların çevresinde farklı bir tasarıma sahip olmasına rağmen ABD’ye özel Veloster N ile benzerlikler taşıyor.

Diğer videolar, yük ve toplu taşıma kullanımı için yeni hidrojen ürünlerini sergiliyor. Ticari araçlara güç sağlamak için hidrojenin kullanılmasıyla ilgili tanıtım videosu, Hyundai’nin küresel yakıt hücresi işini geliştirecek olan yakın zamanda kurulan alt markası HTWO için markalama özelliğine sahip araçlar hakkında bilgi veriyor.

Toyota ile birlikte Hyundai Motor Group, hem ulaşım hem de diğer kullanımlar için hidrojen teknolojisinin geliştirilmesine büyük yatırım yapmaya devam etti. Hyundai, “yeni hidrojen mobilite teknolojisi, yeni nesil yakıt hücresi sistemleri ve otomotivin ötesinde çeşitli endüstrilere yönelik uygulamalar için heyecan verici planlar ve iş stratejileri” üzerinde çalıştığını söyledi.

Bir cevap yazın

Contact Us