35 yıllık miras: Hyundai Grandeur Heritage

Hyundai, yeniden tasarlanmış başka bir retro konseptle geçmişine tekrar baktığı için 2021’de biraz nostaljik hissediyor olmalı. Koreli otomobil üreticisi bu kez 1986’da piyasaya sürülen Grandeur amiral gemisini üretiyor. Hyundai, Grandeur Heritage modelin 35. yıl dönümünü kutlamak için bu otomobili tasarladı. Otomobilin köşeli, 1980’lerin stilini modern teknoloji ve ekranlarla harmanlayan harika bir konsept.

Hyundai Grandeur Heritage retro tasarımı

Tasarımcılar ızgarayı, tekerlekleri, pervazları ve yan aynaları değiştirmiş olsa da konsept otomobilin klasik şeklini koruyor. Konsept ayrıca yeni Hyundai Ioniq 5’e benzeyen pikselli farlar ve arka lambalar aldı. Arabadaki değişikliklerin büyük kısmı, eski ve yeni fikirlerin çatıştığı ve çekici bir alternatif tarih yaratmak için şirketin iç tasarım ekibi tarafından içeride yapıldı. 1980’lere geri dönen tek kollu bir direksiyon simidi ve mekanik vites bok seviyesi var.

35 yıllık miras: Hyundai Grandeur Heritage

Bu nostaljik parçalarla tezat oluşturan modern ultra geniş ekran, en son Hyundai elektrikli aracından fırlamış gibi görünüyor, ancak yeni teknolojinin tamamı bu değil. Bilgi-eğlence sistemini kontrol eden orta konsolun ön tarafında ikincil, dikey bir ekran bulunur. Tasarımcılar ayrıca benzersiz bir görünüm yaratmak için Grandeur’ün tavan iç aydınlatmasını bir sonsuzluk aynasıyla güncellediler. Hyundai, bronz renkli aydınlatmayı seçti çünkü bu, klasik ses donanımlarında yaygın olarak kullanılıyor.

Hyundai Grandeur Heritage, belirtilmemiş bir tamamen elektrikli güç aktarma organı barındırıyor ve şirketin Nisan ayında tanıttığı Hyundai Pony EV konseptine katılıyor. Bu şimdi markanın ikinci bir defaya mahsus vintage konsepti ve daha fazlasının gelip gelmeyeceğini merak etmemize neden oluyor. Hyundai’nin yaratıcılığının devam ettiğini görmek isteriz, çünkü şirketin ürün yelpazesinde hiçbir sıkıntısı yok. Şirket bundan sonra hangi modeli yeniden tasarlamalı? Belki sekiz ay içinde yeni bir konsept daha alırız.

35 yıllık miras: Hyundai Grandeur Heritage

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us