Hyundai Elantra N, NY Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak

Uzun bir bekleyişin ardından Hyundai nihayet yeni Elantra N’yi 19 Ağustos’ta New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtacak.

Hyundai’nin kompakt sedanının en sportif versiyonuna bu ayın başlarında kısa bir çevrimiçi tanıtım yapıldı. Bu, halkın ve medyanın ilk kez Elantra N’yi sac levhada görme şansına sahip olacağını işaret edecek.

Koreli otomobil üreticisi, NYIAS tanıtımı için bazı haberler kaydederken, alıcıların 6 ileri manuel veya 8 ileri çift kavramalı şanzıman seçme seçeneğine sahip olacağı gerçeği de dahil olmak üzere birkaç yeni ayrıntıyı sızdırdı. Klasik performans fanları manuel şanzımana akın edebilirken, DCT’nin en az bir önemli avantajı var.

Kılavuzun 2.0 litrelik turbo aktarma organları 276 beygir gücü ve 289 pound-feet tork olarak derecelendirilmiştir. Çift debriyaj seçeneği, “N Grin Shift” özelliğini kullanarak bunu kısaca 286 hp’ye yükseltiyor. Bu, 0-100 km/s’den veya 62 mil/saat’ten 5.3 saniyede fırlatacak.

Bu cep roketi kendi 2.0 litrelik turbo-4’ünden 306 hp çıkarsa da, 2021 Honda Civic Type R ile aynı doğrultuda olacak. (Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek yeni nesil Type-R setinin ayrıntılarını doğrulamak için beklememiz gerekecek.)

Hyundai son zamanlarda performansa prim veriyor. Aslında, N paketi hariç ilginç Veloster modelinin tüm sürümlerini bırakıyor. Otomobil üreticisi, orta sınıf N Line modelleri ve daha sportif, daha özel N modelleri ile üst düzey Avrupa markalarından ödünç alınan iki yönlü bir yaklaşım benimsiyor.

Bir cevap yazın

Contact Us