Honda Accord ve Honda City Türkiye’ye geliş tarihleri belli oldu

Honda Türkiye, bu yıl Civic modelinin yanına katılacak iki yeni modelinin Türkiye yola çıkış takvimini açıkladı. Bir zamanlar Türkiye’de de üretilmiş olan Honda City yeniden Türkiye’de satılmaya başlanacak. Yine Japon markanın D segmentindeki efsane modeli Honda Accord da bu yıl içerisinde 1.5 lt motorla Türkiye yollarına çıkmış olacak. Honda Accord ve Honda City eylül ve ekim aylarında Türkiye’deki rekabete katılacak.

Öncelikle Honda City eylül ayında Türkiye’de satılmaya başlanacak.

Honda Accord modelinin show roomlarda yer alma tarihi ise Ekim 2021.

Benzinli ve otomatik vites seçeneği ile ülkemize gelecek olan iki model ile Honda’nın sedan ailesi tamamlanmış olacak.

HONDA CITY 2021 NASIL BİİR OTOMOBİL 

Honda City, fiyat / performans kombinasyonunda en doğru tercihi yapmak isteyenlerin ilk seçeneği olmak istiyor. Honda City, büyük bagaj, 8 inçlik bilgi eğlence sistemi ekran, 16 inç alaşım jantlar, LED farlar gibi donanımlarıyla iddiasını destekliyor.

Yeni Honda City 2021 modelinin kalbinde yeni 1.5 litre VTEC motor yer alıyor. İsteyen CVT şanzıman seçeneğini de tercih edebilecek.

YENİ HONDA ACCORD 1.5 NASIL BİR OTOMOBİL? 

Adeta Passat, Superb gibi modellerin egemenliğindeki D segmentine Honda geri dönüyor. Efsane Accord modeli ABD’deki en çok satan sedan ünvanı ve 1.5 lt benzinli motorla Türkiye’de ekim ayından itibaren satın alınabilecek.

Honda Accord’un modern ve sportif tasarımı ile bir araya gelen 1.5L VTEC Turbo 190 beygir gücündeki motor ise modelin ayrı bir avantajı.

Honda SENSING gibi özellikleri ile lüks segment araç tercih edenlerin tüm beklentilerine cevap verecek. 45 yıllık geçmişi ile efsane haline gelen Honda Accord, Türkiye’de Ekim ayında satışa çıkacak.

HONDA TÜRKİYE KOZYATAĞI’NA TAŞINDI 

Bu arada Honda Türkiye, yeni dönemde operasyonlarını İstanbul Kozyatağı’ndaki yeni merkezinde sürdürüyor. Satış ve pazarlama birimlerinin taşınma işlemi tamamlandı. Hibrit çalışma sistemiyle kontrollü mesailer devam ediyor. Fabrika eylül ayı sonunda üretime son verecek. Ardından makine ve ekipmanlar için verilen karar doğrultusunda bina boşaltılacak. Yıl sonunda da yeni sahibine teslim edilecek.

Halil Oksit – otoajanda.com 

Bir cevap yazın

Contact Us