General Motors, pikap üretimini 1 hafta durduruyor

General Motors, Pazartesi gününden itibaren bir hafta boyunca tam boyutlu kamyonetlerinin üretimine ara verecek. Bu, otomobil endüstrisinin yıl boyu süren küresel bilgisayar çipi sıkıntısıyla mücadele etmeye devam ettiğinin bir başka işareti.

 

Büyük kamyonetler ve SUV’ler , otomobil üreticilerinin en çok satan ve en karlı araçlarıdır. GM ve diğer otomobil üreticileri , mevcut çip arzlarını daha az popüler araçlardan uzaklaştırarak onları yapmaya devam etmeye çalıştılar. Ancak Delta varyantı dünya çapında yaygınlaştıkça, kapatmalar ve kısıtlamalar geri geliyor ve tedarik zincirini daha fazla kaosa sürüklüyor.

 

GM, “Bu en son zamanlama ayarlamaları, Covid-19 ile ilgili kısıtlamalar yaşayan uluslararası pazarlardan gelen yarı iletken tedarik kısıtlamalarının neden olduğu geçici parça kıtlığından kaynaklanıyor” dedi. “Bunun kısa vadeli bir sorun olmasını bekliyoruz.” GM ( GM ), Chevrolet Silverado 1500 ve GMC Sierra 1500 modellerini inşa eden Fort Wayne, Indiana montaj fabrikasında 26 Temmuz’dan başlayarak bir hafta boyunca üretimi durduracağını söyledi.

Bir cevap yazın

Contact Us