Ford, küresel çip sıkıntısı nedeniyle Mach E siparişlerini erteledi

Ford, her türlü endüstride sorunlara neden olan küresel çip sıkıntısı nedeniyle Mach-E elektrikli araçlarının sevkiyatını erteliyor. Şirket, etkilenen sahiplere teslimatlarının en az altı hafta erteleneceğini söyledi.

Gecikmeyi telafi etmek için Ford, yaklaşık 700 mil sürüş için gereken 250 kWh değerinde ek bir şarj sunuyor. Bu, Mach E sahiplerinin EV’leriyle aldıkları ücretsiz şarjı iki katına çıkarır. Elektrek’e göre gecikme, 5 Temmuz ile 1 Ekim tarihleri ​​arasında üretimi planlanan EV’leri etkiliyor.

Ford, müşterilerine gönderdiği bir e-postada , “Kendi Mustang Mach-E aracınızı teslim etmek için durmadan çalışırken, araç teslimatınızın en az altı hafta erteleneceğini tahmin ediyoruz” dedi. “Aracınız gerekli çipi aldığında, araç durumunuz güncellenecek ve tahmini teslimat haftasını içeren bir e-posta alacaksınız.”

Yarı iletken sıkıntısı, son aylarda geniş bir ürün yelpazesinin üretimini etkiledi. AGH ve diğer araçlar, oyun konsolları, grafik kartları, akıllı telefonlar, Apple ürünleri ve diğer mallar etkilendi. Ford, sorun nedeniyle bu yılın başlarında araç üretimini kesti.

 

Bir cevap yazın

Contact Us