Ford Focus 2023: artık sedan değil

Ford Kuga, markanın globalde en çok satanı. Espace olarak adlandırılan ABD’li kompakt SUV ise Avrupa’da çok popüler ve özellikle plug-in hibrit olan arkadaşı. Kuga ve Espace’den ilham alan yeni Focus, revize edilerek yakında bir makyaj yapılacak. Sıra dışı Ford Focus 2023 modeli incelemesi.

Güncellenen Escape/Kuga’nın karması, şimdi kamufle edilmiş gövdelerle halka açık yollarda test ediliyor. Resmi olmayan görünümleri, revize edilmiş bir ön bölüm ve ilginç görsel yükseltmeler ile crossover ikilisini andırıyor.

Ford Focus 2023

Dış tasarımda, yeni farlar ve daha belirgin bir radyatör ızgarasına sahip olacak. İç mekan hakkında pek bir şey söylenemez, ancak yeniden tasarlanan SUV’nin, ilk kez güncellenen Focus’ta görülen bilgi-eğlence sistemi için yeni 12,3 inç ekrana sahip olmasını bekliyoruz. Ford’un SYNC4 yazılımı, büyük olasılıkla yeni bir dijital gösterge paneli ve geliştirilmiş güvenlik ve yardım sistemleri ile birlikte yeni standart olacak.

Focus, Avrupa pazarındaki en çok satan Ford modellerinden biri ve zaten makyajlı motorun değişeceğinden şüpheliyiz. PHEV versiyonunun da model yelpazesinin daha önemli bir üyesi olarak tanıtılmasını bekliyoruz.

Ford Focus 2023

Ford Focus 2023 modeli

Yeniden tasarlanan Ford Focus’un motor-şanzıman çeşitlerine bir göz atalım. Buradaki en önemli yenilik: Focus EcoBoost Hybrid (MHEV – 48 volt hafif hibrit teknolojisi) artık her iki güç seviyesi için (92 kW (125 PS) ve 114 kW ile 7 vitesli Ford PowerShift otomatik şanzımanla da sunuluyor. (155 PS)). Revize edilmiş model, önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacak ve muhtemelen 2022’nin sonundan önce 2023 modeli olarak satışa sunulacak.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us