Ford, F-150 pikap üretimini tekrar kesti

Ford Motor, devam eden küresel yarı iletken talaş kıtlığı nedeniyle F-150 kamyonetinin ve diğer yüksek kârlı araçlarının üretimini bir kez daha kesiyor.

Otomobil üreticisi çalışanları, daha büyük Super Duty kamyonetlerinin ve Expedition SUV’nin üretimini de etkileyen kesintiler hakkında bilgilendirdi.

Ford’un üretim ve işçilik işlerinden sorumlu başkan yardımcısı John Savona, çalışanlara verdiği bir iç notta, “Ekiplerimiz, bayilerimize ve müşterilerimize mümkün olduğunca çok sayıda yüksek kaliteli araç sağlamak için benzersiz çözümler bularak, mevcut yarı iletken tahsisimizden en iyi şekilde yararlanıyor” dedi.

En önemlisi, yeni üretim kesintileri, Ford’un Kansas City Assembly fabrikasında F-150 için 6 Eylül haftasına kadar olan aksama süresinin uzatılmasını içeriyor. Kamyonet üretimi, parça sıkıntısı nedeniyle geçen haftadan beri düşüş gösteriyor.

Ford’un F-150′yi üreten diğer ABD fabrikası da gelecek hafta üç vardiyadan birinde çalışacak.

Ford’un Expedition ve Navigator SUV’lerin yanı sıra Super Duty kamyonetler üreten Kentucky Truck fabrikası da 6 Eylül ve 13 Eylül haftalarında bir vardiya kesecek.

Bir Ford sözcüsü çarşamba günü notta belirtilen kesintileri doğruladı.

Bir cevap yazın

Contact Us