Fiyat artmasın diye hibrite geçmiyor!

Dacia, son zamanlardaki otomobil üreticilerinin aleyhine bir hareketle, yalnızca kesinlikle gerektiğinde tam elektrifikasyona geçeceğini söyledi.

Bunu yapmanın temel nedeni, arabalarını müşterileri için mümkün olduğunca uygun fiyatlı tutmak.

Markanın satış ve pazarlama müdürü Xavier Martinet, aynı ilkenin hibrit teknolojisi için de geçerli olduğunu söyledi. “Soru teknik değil, bu teknolojiyi arabalarımıza koyabiliriz, bu teknolojiyi Clio ve Captur’da kullanıyoruz, yarın Jogger veya Sandero’ya koyabiliriz.”

“Soru ekonomik” dedi. “Müşteriler, sadece birkaç yüz avroya mal olan bir benzinli versiyon veya LPG versiyonu satın alabilecekken ve CO2 emisyonları açısından hile yapan bir hibrit için 3.000-4.000 avro daha fazla ödemeye hazır mı?

“Müşterilerimizin aslında belirli bir teknoloji istediğini sanmıyorum – belki nüfusun bir kısmı için elektrikten farklıdır, ancak bunun dışında, kitlelere bakarsanız, insanlar gerçekten belirli bir teknoloji istemiyorlar. İhtiyaçlarını karşılayan ve gitmek istedikleri yere doğru fiyata gitmelerini sağlayan bir araba istiyorlar.

“Dacia’nın yaklaşımı oldukça ilginç ve gelen düzenlemelerle araçların maliyeti artacak, ancak insanların maaşları aynı oranda artmayacak.”

 

Bir cevap yazın

Contact Us