Fiat Pulse, Abarth spor versiyonuna sahip olacak

İtalyan markanın ilk milli SUV’si Fiat Pulse, Jeep Compass ve Fiat Toro tarafından kullanılan 1.3 turbo motora sahip Abarth versiyonunu kazanacak.

Yeni Pulse’un tasarımını ve iç mekanını daha önce ortaya çıkarmış olmasına rağmen, Fiat hala ilk ulusal SUV’si hakkında bazı sırlar saklıyor. Quatro Rodas dergisine göre İtalyan otomobil üreticisi, model için Abarth’ın spor versiyonunu hazırlıyor. Görünümünde değişiklikler olacak ve Stellantis’in 1.3 turbo motoruyla donatılacak. 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan Pulse Abarth, Brezilya’da oluşturulan spor bölümündeki ilk otomobil olacak.

Modelin en büyük vurgusu kaputun altında olacak. Yeni Pulse Abarth, yeniden şekillendirilmiş Jeep Compass’ta piyasaya sürülen ve aynı zamanda Commander ve Fiat Toro kamyoneti tarafından da kullanılan 1.3 turbo esnek motora sahip olacak. Etanol ile 185 hp güç ve 270 Nm tork sunacak. Diğer modellerde kullanılan mekanik seti bu motorla tekrarlayan şanzıman, 6 ileri otomatik olacak.

Bununla birlikte, direksiyon ve süspansiyon gibi ayrıntılar, SUV’ye daha sportif bir davranış sunmak için kendi ayarlarını kazanmalı. Dışta, benzeri görülmemiş versiyon, Abarth spor bölümü logosuna vurgu yaparak sportif ayrıntılara sahip olacak.

İçeride, kaplama malzemelerinde ve iç kaplamalarda değişiklikler bekleniyor. Donanımlar arasında Abarth versiyonu, 7” renkli ve özelleştirilebilir dijital gösterge paneli ve yüzer görünüşlü 10.1” multimedya merkezi gibi 1.0 motorlu SUV’nin üst düzey versiyonunun donanımlarını sunacak. Bir diğer yenilik ise premium ses ve düğme aktivasyonlu park freni seçeneği olması.

 

Bir yanıt yazın

Contact Us