Fiat Egea ile Challenger’ı kıyasladı!

Otomotiv editörü Emre Özpeynirci twitter hesabından Dodge Challenger ve Fiat Egea otomobil fiyatlarını kıyaslayarak “Elin Amerikalısı Egea fiyatına Dodge Challenger’a biniyor.” diye yazdı.

Türkiye’deki araba fiyatları vatandaşın cebini yakmaya devam ediyor. ABD vatandaşları kolayca Dodge Challenger alırken Türkiye’de Fiat Egea fiyatları bile vatandaşa sitem ettiriyor.

Türkiye’de otomobil almanın zorluklarını sık sık dile getiren BloombergHT’nin otomotiv editörü Emre Özpeynirci son olarak Türkiye’de Fiat Egea almakla ile ABD’de Dodge Challenger almanın farklarından bahsetti.

ARABA FİYATLARI VATANDAŞI BIKTIRDI
Ekonomideki kötü gidişat vatandaşa vergi olarak yansıtılmaya devam ederken araba fiyatları da bu adaletsiz düzenden nasibini alıyor. Türkiye’de araba almak giderek zorlaşırken dolar kurunun artması ÖTV ve KDV’ye gelen zamlarla Otomobil fiyatları 4 yılda yüzde 200 artış gösterdi.

Türkiye’nin araba fiyatlarının yüksekliğini yazılarında ve sosyal medya paylaşımlarında dile getiren otomobil gazetecisi Emre Özpeynirci sosyal medya hesabından oldukça dikkat çekici bir kıyaslamada bulundu. Özpeynirci twitter hesabından yaptığı paylaşımında ABD’de satışa sunulan Dodge Challenger ile Türkiye’nin en ucuz araba modellerinden olan Fiat Egea’nın fiyatlarını kıyasladı.

ELLİN AMERİKALISI CHALLENGAR’A BİNİYOR BİZ EGEA’YA BİNEMİYORUZ
Söz konusu paylaşımda “Elin Amerikalısı Egea fiyatına Dodge Challenger’a biniyor” diye yazarken işte buna isyan ediyorum” dedi.

İşte Emre Özpeynirci’nin o Tweet’i:

İşte buna isyan ediyorum Elin Amerikalısı Egea fiyatına Dodge Challenger’a biniyor. Resimde gördüğünüz araç 25.540 $ (219 bin TL) Peşin fiyatına ayda 356 $’a (3 bin TL) da sahip olabiliyorsunuz. Biz 219 bin TL’ye krediyle Egea alsak 60 ay vadede maliyeti 330 bin TL.

Bir cevap yazın

Contact Us