Fiat Egea değişiyor!

Çok başarılı bir yılı geride bırakan Fiat, yeni hazırlıklar peşinde. Markanın yeni araçları için yavaş yavaş bilgiler de sızmaya başladı. En son analiz firması olarak bilinen Inovev, yeni Fiat araçları için beklentileri ortaya çıkardı. Raporlarla ortaya çıkan bilgilere göre Fiat Egea modelinde önemli bir değişiklik olacak. Sadece Egea değil, diğer birkaç modelde de önemli değişiklikler bekleniyor.

Araçların nasıl değişeceği, yani teknik özellikler ya da tasarım özellikleri konusunda çok fazla detay yok ama nasıl bir yol haritası çizileceği noktasında bilgiler var. Peki serilerde nasıl değişiklikler görmeyi bekliyoruz?

İlk değişiklik Egea kanadından gelecek. Şu an sunulan modellerden farklı olarak 2023 yılından sonra yeni bir C-sedan modeli göreceğiz. Fiat Egea artık bu yeni C-sedan modeli üzerinden yoluna devam edecek. Aracın platformunun ise EMP-2 platformu olması bekleniyor. Yani planlanan yeni seri EMP-2 üzerinden yükselen bir seri olacak.

Rakipleriyle daha çetin bir mücadele verecek olan aracın, motor seçenekleri konusunda da değişiklikler bekleniyor. Fiat Egea için yapılan atılım dediğimiz gibi sınırlı kalmayacak. Değişmesi beklenen bir diğer seri ise Fiat Panda.

Markanın kompakt modelleri arasında yer alan Panda serisinin yakın zamanda B segment bir sedan ile yola devam edeceği belirtiliyor. Bu sefer gelecek olan aracın da sedan model olması üzerinde durulmakta. Eğer bir sedan serisi gelecek olursa, bu durumda Egea için de yeni bir alternatif model sunulmuş olacak.

Zaten başarılı seriler sunan Fiat’ın bu değişikliklerle beraber ne düzeye geleceği ise net değil. Şimdilik değişimin söylenen modellere nasıl yansıyacağı da net değil.

Bir cevap yazın

Contact Us