Fiat 124 Spider Abarth’ın sevilmesinin 8 nedeni

Fiat 124 Spider Abarth sadece sevimli görünmekle kalmıyor, bu küçük canavar teknik açıdan da oldukça donanımlı.

Fiat 124 Spider Abarth, çok iyi bir üretim sanatı ve ekip çalışmasının sonucu. Sevimli küçük Roadster Fiat tarafından tasarlandı, Mazda tarafından yapıldı ve Abarth tarafından ayarlandı. Miata’yı temel alan bazıları buna “Fiata” diyor, yine de 124 Spider’ın farklı bir ruhu var. 2015 yılında piyasaya sürülen otomobil, 1966 Pininfarina tasarımı Fiat 124 Sport Spider’ın geri çağrılması ve güç aktarma organları, dış tasarımı ve hafifçe artırılmış uzunluğu onu Miata’dan ayırıyor.

Turbo Motor
Fiat 124 Spider Abarth, Fiat’ın inanılmaz 1.4 litrelik MultiAir turboşarjlı sıralı dörtlü motoruyla güçlendirilmiştir. 5.500 dev/dak’da 164 beygir gücü ve 2500 dev/dak’da 184 lb-ft tork gibi inanılmaz bir toplam çıkış için diğer Abarth olmayan 124 Spider’lardan 4 beygir daha fazlasını verecek şekilde ayarlanmıştır.

Geliştirilmiş Performans
Performans açısından Fiat 124 Abarth keyifli bir sürüş sağlıyor. Sorunsuz bir şekilde hızlanıyor, keskin bir şekilde yol alıyor ve sürüşü çok eğlenceli ve maceralı hale getiriyor. Otomobilin MultiAir turboşarjlı motoru, büyük bir katkıda bulunan faktördür.

Emniyet ve Güvenlik
Güvenlik, herhangi bir otomobilde en önemli özelliktir. Bu nedenle Fiat, 124 Abarth’ta seyir halindeyken büyük bir güvenlik ve koruma hissi sağlayacak yeterli özelliklere sahiptir. Sevimli küçük roadster’daki bu özelliklerden bazıları, Arka Çapraz Yol Algılamalı Kör Nokta İzleme sistemi ve standart bir ParkView Arka Yedek Kamera içerir. Bununla birlikte, tüm bunlar ücretsiz ve harika, ancak Fiat 124 Abarth çok sevimli ve küçük, bu nedenle özellikle tepe düştüğünde görüş büyük bir sorun değil.

Sportif İç Mekan
Fiat 124 Spider Abarth’ın kabinine kısa bir bakış, saf sportifliği ortaya çıkarır. Direksiyon, iki parçalı deri ile sevimli bir şekilde hazırlanmış ve direksiyon simidinin ortasına yapıştırılmış devasa Abarth rozeti ile birlikte iç mekana lüks bir tavır kazandıran kırmızı dikişlerle süslenmiştir. Direksiyon simidi, altı vitesli şanzımanı verimli bir şekilde çalıştırmak için plastik kürek değiştiricilere sahiptir.

Otomobilde ayrıca üzerlerinde dikkat çekici bir şekilde yazılı olan “Abarth” arması ile kusursuz bir şekilde kırmızı ve siyah kaplamalı ısıtmalı spor koltuklar bulunuyor. Bununla birlikte, deri ve Alcantara süet ile Recaro koltuklar isteğe bağlı olarak mevcuttur.

Bilgi-Eğlence
Gerçeği söylemek gerekirse, Fiat 124 Abarth’ın bilgi-eğlence sistemi olması gerektiği kadar dolu değil. Bununla birlikte, SiriusXM ve Bose Nine-Hoparlör Ses Sistemi gibi harika olanaklara sahip, hoş ve son derece duyarlı 7 inçlik bir dokunmatik ekran sunuyor.

Veleno Görünüm Paketi
Veleno zehir demektir, ancak kırmızı ön dudak, kırmızı ayna kapakları ve kırmızı çeki kancası gibi özelliklere sahip muhteşem pakette zehirli hiçbir şey yoktur. Paket, Abarth halı kaplı paspaslar ve parlak ölü pedallarla otomobilin iç kısmına da uzanıyor. Brillante White, Forte Black, Puro White ve Chiaro Silver dahil olmak üzere dört özel renk kurulumu tamamlıyor.

Bagaj Boşluğu
Hiç kimse bu küçük Abarth ayarlı Fiat roadster’ın harika bir nakliye aracı olmasını beklemiyordu, ancak buna rağmen araba bazı minyatür bagajları kaldırabilir.

Eğlenceli Özellikler
Bu roadster’daki çeşitli bileşenler, onu sürmesi kesinlikle eğlenceli bir araba haline getiriyor. Mekanik bir anahtara ihtiyaç duymadan motorun start-stop yetkisini daha kolay ve eğlenceli hale getiren stop/start butonunu özellikle beğenildi.

Ayrıca, açılır tavan manuel olarak çalıştırılır ve şimdiye kadar bir roadster’da görülen en havalı ve en kolay çalıştırma modlarından birine sahiptir.

 

Bir cevap yazın

Contact Us