Ferrari BR20: hem lüks hem hızlı Ferrari

Özel bir müşteri için üretilen Ferrari BR20, GTC4Lusso’dan türetilmiştir. Daha da aerodinamik hatları, iki koltuğu ve 690 beygir gücü var. Özel üretim Ferrari BR20 hem aşırı derecede lüks hem dünyanın en hızlı Ferrari modellerinden birisi.

Ferrari inanılmaz ve bir defaya mahsus BR20‘yi tanıttı. Model, tek bir müşteri için tasarlandı ve üretildi. Maranello şirketinin uzun özelleştirilmiş otomobil listesine eklendi.

GTC4Lusso’dan geliştirilen benzersiz Ferrari BR20, Ferrari serisinin tamamında zarif bir tasarım ve birçok benzersiz özellik sunar.

Maranello şirketinin altını çizdiği gibi, stilistik yaklaşım 1950’lerin ve 1960’ların Şahlanan At kupalarını andırıyor. Özellikle oranlar, 410 SA ve 500 Superfast gibi en ikonik V12’lere atıfta bulunuyor.

BR20, türetildiği GTC4Lusso ile karşılaştırıldığında, fastback hattı sayesinde 7 cm daha uzun bir uzunluğa sahip. Arka tampon, spoyler tarafından “toplanan” arka lambalar ve bu model için özel olarak tasarlanmış egzoz borularını entegre eden karbon fiber difüzör ile sportiflik ve zarafetin bir karışımıdır.

Ön kısım yeni bir üç boyutlu ızgara ile yeniden tasarlandı, farlar ise GTC4Lusso’dan daha ince ve daha alçakta konumlandırılmış. 20inch jantlar elmas işçiliği ile BR20 için özel olarak tasarlanmıştır.

Ferrari BR20

Flavio Manzoni’nin yönettiği tasarımcı ekibi, müşteriyi de iç tasarıma dahil etti. Yolcu bölmesinde daha fazla alan yaratmak için iki arka koltuk kaldırılmış ve yerlerine meşe ve karbon fiber eklere sahip bir sıra oluşturulmuştur.

Açıkçası, kaplamalar en ince ayrıntısına kadar özel olarak yapılmıştır. Koltuklar Heritage Dark Brown deri ile kaplanmıştır ve omuzlarda gümüş dikişler işlenmiştir.

Ferrari motoru özellikleri hakkında konuşmamak elde değil. 6.3 V12 GTC4Lusso kaputun altında 8.000 dev/dak’da 690 hp güç verebilen bu orijinal GTC4Lusso, 335 km/s hıza ulaşabiliyor ve 0’dan 100 km/s’ye 3.4 saniyede koşabiliyor ve dört tekerlekten çekişin gücünü boşaltıyor.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us