Elon Musk’ın vaat ettiği mini Tesla nerede?

2018’de Elon Musk, Tesla’nın mini bir elektrikli araç geliştirdiğini tweetlemişti. Peki araç neye benziyor? Elon Musk’ın vaat ettiği mini Tesla nerede? Mini Tesla ne zaman çıkacak?

2018’de Tesla CEO’su Elon Musk, otomobil üreticisinin yeni bir mini araba üzerinde çalıştığını tweetledi. Bazı tweetleri gibi, bu da yorum için çok yer bıraktı. Ölçekli bir kopyadan mı bahsediyordu? Tek kişilik bir dört tekerlekli bisikletten mi?

Mali açıdan bakıldığında, özellikle mikro-elektrikli araçların giderek daha popüler hale geldiği günümüzde, bu son hipotez en mantıklısı olacaktır. Bu, özellikle Mini EV Wuling Hongguang’ın bu yılın başlarında Tesla Model 3’ten en çok satan EV unvanını çaldığı Çin’de geçerlidir.

Musk’ın tweetine geri dönersek, işte arka plan. Bu tweet, Model 3’ün üretiminin başlamasından bir yıl sonra ve Tesla’nın Çinli yan kuruluşu tarafından geliştirilecek olan 25.000 dolarlık otomobil projesini duyurmasından iki yıl önce gönderildi. Tesla’nın yakın zamanda Şanghay’da açtığı Ar-Ge merkezinde bu projenin geliştirilmesi tüm hızıyla devam ederken, bu mini elektrikli otomobili duymayalı epey oldu.

Mini Tesla gerçek bir proje mi?

Yeni bilgilerin yokluğunda, Tesla’nın anlaşılması zor mini EV’sini gösteren bir dizi işleme göz atalım. TheClunkerJunker tarafından bu çizimler düzenlendi, stili Model Y’den ilham alan iki kapılı ve dört koltuklu bir mikro arabayı göstermektedir. Bu iddialardan emin değiliz, ancak bu projede yapılan çalışmaları gerçekten takdir ediyoruz.

Mini Tesla

 

Mini Tesla iç ve dış tasarım

İç mekana gelince dört ayrı koltuk, 13 inçlik büyük bir dikey dokunmatik ekrana sahip minimalist bir gösterge paneli ve tamamen cam bir tavana sahip. Bu görüntülerin yazarına göre, kabin ” kenevir liflerinden, atılmış süt kartonlarından ve tıkaçlardan elde edilen geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir malzemelerden” yapılacaktı. Bu sanal Tesla, genişletilmiş dingil mesafesi, neredeyse var olmayan çıkıntılar ve çok ileri gösterge paneli sayesinde dört yetişkin için yeterli alan sunmayı vaat ediyor. Gördüğümüz en çekici şehir arabası olmayabilir – yandan biraz fazla şişkin görünüyor ve ön taraf pek hoş değil – ama elytron kapıları var.

TheClunkerJunker ayrıca bu arabaya Model 2 ve “ilk Tesla Coupe” diyor.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Contact Us