Elon Musk mülklerini sattı, küçük bir eve yerleşti!

SpaceX ve Tesla’nın kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk, çılgın projeleri dışında yaptığı ilginç açıklamalarla da sıklıkla gündemde geliyor. Dünyanın en zengin 2. insanı olan Musk, bu sefer yeni eviyle çok konuşuldu. Ünlü girişimci SpaceX tesisleri yakınlarında bulunan 35 metrekarelik bir eve yerleşti.

Elon Musk yine gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Musk, mayıs ayında gayrimenkullerini satmak istediğini söylemiş ve sahip olduğu evleri de bir süre önce satışa çıkarmıştı.

Musk’ın yeni evi belli oldu. Çılgın girişimci SpaceX fırlatma sahasının da bulunduğu Boca Chica’da 50.000 dolar değerindeki 35 metrekarelik bir eve yerleşti.

166 milyar dolarlık servetine rağmen 35 metrekarelik prefabrik bir eve yerleşen Elon Musk, SpaceX’in Mars görevine odaklanmak için bu kararı aldığını belirtti.

Boxabl tarafından üretilen, SpaceX şirketinin roketleme test alanının sınırları içerisinde bulunan ve “tiny house” konseptiyle tasarlanan ev, oturma odası sayılabilecek bir yaşam alanı, yatak alanı, bir mutfak ve içerisinde küveti bulunan bir banyodan oluşmakta.

Geçtiğimiz Kasım ayında Boxabl, Youtube kanalında yayınlanan bir videoda Boca Chica’da yaşayan ünlü bir müşteri için yeni bir prefabrik ev hazırladıklarını duyurmuştu.

Ünlü müşterinin isminin paylaşılmadığı videoda tanıtımı yapılan evin kapısında SpaceX Falcon 9 roketinin posterinin bulunması dikkat çekmişti. Elon Musk’ın 50.000 dolarlık yeni evi ile ilgili tweet atmasıyla birlikte bahsi geçen ünlünün kendisi olduğu anlaşıldı.

Bir cevap yazın

Contact Us