Elektrikli Renault 4L duyruldu

Renault 60. yıl dönümünü kutluyor. Bu vesileyle Fransız üretici, 26 Kasım’da açıklanacak bir konsept aracılığıyla bir ikonu yeniden yaratmak için TheArsenale ile birlikte çalıştı. Renault şimdilik daha fazla bilgi vermedi ancak bu kısa video ne beklememiz gerektiğini gösteriyor. Elektrikli Renault 4L duyruldu. Elektrikli Renault 4L ne zaman gelecek?

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde bu konsept, dikdörtgen şeklinden ve karakteristik ön farlarından başlayarak 4L stilinin unsurlarını korudu. Teaser, konseptin yuvarlak ışıkların yanı sıra her iki tarafta dikey olarak düzenlenmiş gündüz yanan ışıklar taşıdığını gösteriyor. Renault 5 Electric konsepti gibi burada da logo aydınlatılıyor.

İlginç bir şekilde, bu konsept geçen Mayıs ayında internette ortaya çıkan 4L’nin görüntülerine benzemiyor. Görünüşe göre bu konsept, web’e sızan modelden farklı olarak eski 4L’ye benziyor. Renault’nun bu ikonu canlandırmayı planladığını biliyoruz, ancak üretim modelinin nasıl görüneceğini bilmiyoruz (video orada bize yardımcı olacak).

Renault 4, üretimi 2023 için onaylanan Renault 5’ten sonra gelebilir. 2022-2023’te üretim modelini ortaya çıkarmadan önce Renault 5’de bir konsept olarak sunulmuştu.

Fransız üretici, Luca de Meo’nun başına gelmesinden bu yana stratejisini tamamen değiştirdi. Ebeveynlerinizin veya büyükanne ve büyükbabanızın çok iyi bildiği ve daha önceki yıllarda varlığı durmuş olan modelleri yeniden canlandırarak geçmişten ilham almak istiyor.

Elbette bu arabalar %100 elektrikli olacak. Tekneyi kaçırmak istemeyen Renault, müşterilerine çekici ve modaya uygun modeller sunacak. Renault 4 ve 5, belki de geçmişin diğer birçok ihtişamının önünü açacak iki modeldir.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Contact Us