EDF ve Nissan ortak olmaya karar verdi

Fransız kamu hizmeti şirketi EDF, Birleşik Krallık’taki EV filo operatörleri için yeni bir ticari araçtan şebekeye (V2G) şarj hizmeti başlatmak için Japon otomobil üreticisi Nissan ile ortak olacağını duyurdu.

V2G şarj cihazları, şebekenin daha az meşgul olduğu zamanlarda, enerjiyi piyasada satışa sunmak veya enerji kullanımının en yoğun olduğu zamanlarda şebeke esnekliğini desteklemek için enerji depolar.

EDF, Nissan’ın LEAF ve e-NV200 modellerinin filo sahipleri için yeni V2G ticari şarj hizmetini, Kaliforniyalı start-up NUVVE ile ortak girişim olan EDF Group’un yan kuruluşu Dreev aracılığıyla başlatacak.

V2G hizmeti, EV şarj ve deşarj sırasında kullanılacak ve EDF ve Nissan, filo operatörlerinin her yıl şarj cihazı başına yaklaşık 350 £ tasarruf etmesine yardımcı olmasını bekliyor. EDF, ortalama elektrik maliyetinin 11,54 pens/kWh ve 0,33 kWh/km tüketim olduğunu varsayar.

EDF’deki EV Projeleri geçici başkanı Philip Valarino şunları söyledi: “EDF, Nissan ve Dreev’in uzmanlık ve yeteneklerini birleştirerek, İngiltere’nin başarılı olma yolculuğunda yardımcı olmaya çalışırken EV pazarını dönüştürebilecek bir çözüm ürettik.”

“Umudumuz, ülke çapındaki ileri görüşlü işletmelerin geleneksel filolarını elektriğe dönüştürmeye ikna edilerek, giderek kalabalıklaşan bir pazarda onlara hem çevresel hem de ekonomik bir avantaj sağlamasıdır.”

Bir cevap yazın

Contact Us