Duster otomatik vitesle geldi

11 yılda 2 milyondan fazla satılan Dacia’nın SUV segmentindeki modeli Duster yenilendi. Yeni versiyonunun merakla beklendiği model EDC şanzıman seçeneğiyle satışa sunuldu.

Duster, 199 bin liradan başlayan lansmana özel fiyatlarla tüketiciyle buluştu. EDC şanzımanın Duster’ın gücüne güç katacağını ifade eden Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, “Ülkemizde ise 2020’de ve bu yılın Ocak-Temmuz döneminde SUV lideri konumunda bulunan model, bugüne kadar 144 bin 463 kullanıcıyla buluştu. 2013 yılından beri ise binek pazarında aralıksız 4×4 liderliğine sahip. Yeni Duster ile daha geniş bir kitleye hitap ederek liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

ECO-G İLE 1235 KİLOMETRE MENZİL
Yenilenen yüzüyle birlikte bir diğer öne çıkan özellik ise LPG deposunun kapasitesi. ECO-G 100 bg seçeneğindeki LPG deposunun kapasitesi yüzde 50 artırılarak 49,8 litreye ulaşıyor. Bagajda, stepne yuvasında kapasitesi 16,2 litre arttırılan LPG deposu bulunuyor. Bu sayede menzil, toplamda 250 kilometreden fazla artırıyor. Her biri 50 litre kapasiteli iki yakıt deposuyla yeni Dacia Duster, toplam 1235 km’ye kadar menzile ulaşıyor.

 

Bir cevap yazın

Contact Us