Dünyanın en güvenli otomobilleri

İnsanların ulaşım ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli bir rol oynayan otomobillerin estetik görünümlerinin yanı sıra güvenli olmaları da büyük önem taşıyor. Sürücünün sürüş becerilerinin, yüksek güvenlik önlemleri ile desteklenmesi sayesinde kaza riski azalıyor ve can güvenliği maksimum düzeye ulaşıyor. Günümüzde teknoloji alanında yaşanan gelişmelerin otomobillere entegre edilmesiyle birlikte, her geçen gün daha güvenli otomobiller ortaya çıkıyor. Ancak bazı markalar ve üretmiş oldukları bazı modeller, sağladıkları güvenlik ile tüm dünyada öne çıkıyor.

Mercedes Benz A Class

Alman devi Mercedes tarafından imal edilen A Class araçlar, sağlamış oldukları yüzde 96’lık güvenlik düzeyi ile dünyanın en güvenilir aracı olarak seçildi. Hem sürücülerin hem de araçta bulunan diğer bireylerin maksimum düzeyde korunabilmesi için fren asistanı, şerit değiştirme asistanı ve yorgunluk tespit asistanı gibi özelliklerle donatılan Mercedes Benz A Class, kazalara karşı dayanıklılığı ve konforuyla da önemli bir yer tutuyor.

Audi A8

Diğer bir Alman markası olan Audi tarafından imal edilen A6 modeli de dünyanın en güvenilir araçları arasında yer alıyor. Son yıllarda her alanda büyük ivme kazanan yapay zekâ teknolojileri ile donatılmış olan A6’nın içerisinde sürücü güvenliğini sağlamak amacıyla yerleştirilmiş 39 sürücü asistanı bulunuyor. Business Class konforu sunan Audi A6; sürücü korumada yüzde 93, çocuk güvenliği açısından yüzde 85 ve yaya koruma hususunda da yüzde 81 başarı elde etmiş olmasından dolayı dünyanın en güvenilir araçları arasında anılıyor.

Mazda 6

Üstün Japon teknolojisi ile üretilen Mazda 6 da sahip olduğu güvenlik tedbirleri ile her yönden dünyanın en güvenilir araçları arasında gösteriliyor. Şerit takip asistanı, fren asistanı, hızlanma asistanı gibi çok sayıda asistanı bir arada bulunduran ve araç içindekilerin sürekli güvende kalabilmeleri için pek çok sensorla donatılmış olan Mazda 6, güvenli otomobil arayanların öncelikli tercihleri arasında yer alıyor.

Volvo V60

Sağlamlığı ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan Volvo tarafından imal edilen V60, dünya üzerinde yayaları, bisikletlileri ve hayvanları algılayabilen gelişmiş sensorlara sahip. Ayrıca sürücüler için direksiyon, gaz ve fren desteği de sunan Volvo V60, maksimum güvenlik düzeyi sunuyor.

Bir cevap yazın

Contact Us