Doğuş Otomotiv, Irak pazarından çıkıyor

Doğuş Otomotiv, Irak pazarı için sözleşme yenilemeden bölgeden çıkma kararı aldı. Bölgede Audi ve Volkswagen logolu otomobil satışlarını gerçekleştiren Doğuş Otomotiv, Irak’ın Erbil kentinde bulunan şirketinin de kapılarını kapatacak.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, D-Auto LLC firmasının önemine vurgu yapılmış. Irak’taki Volkswagen ve Audi logolu modellerin ithalatı, dağıtımı ve satış sonrası hizmetlerini üstlenen D-Auto LLC, Audi Volkswagen Middle East FZE ve Volkswagen AG ile yapılan görüşmeler sonucunda fesih sözleşmesi imzalayarak tüm distribütörlük faaliyetlerini sonlandırmış oldu.

Doğuş Otomotiv, bu faaliyetlerin son bulması ile birlikte Irak’ta bulunan ve şirketin yüzde 100 hissedarı olduğu D-Auto Limited Liability Company’i resmen tasfiye edeceğini duyurdu.

Resmi KAP açıklaması ise şu şekilde:

“Irak Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde Volkswagen Binek, Audi ve Volkswagen Ticari markalı araçların ithalatı, dağıtımı ve satış sonrası hizmetleri ile ilgili faaliyetlerinde bulunan bağlı ortaklığımız D-Auto LLC, Audi Volkswagen Middle East FZE ve Volkswagen AG ile varmış olduğu mutabakat sonucunda fesih sözleşmesi imzalayarak distribütörlük faaliyetlerini sonlandırmıştır. Distribütörlük faaliyetlerini sonlandırılması ile birlikte Irak Cumhuriyeti yasal mevzuatına göre Erbil merkezli olarak kurulmuş bulunan ve şirketimizin, %100 hissedarı olduğu bağlı ortaklığımız “D-Auto Limited Liability Company” unvanlı şirketin tasfiye işlemlerine başlanılacak ve gelişmelere ilişkin kamuoyu bilgilendirilecektir. “

Bir cevap yazın

Contact Us