Dacia, yeni Sandero Stepway ve Duster hakkında küçük bir sır verdi

Günlük çiziklerle daha iyi başa çıkmak için yeni Dacia Sandero Stepway ve yeni Dacia Duster, renklendirilmiş alt koruyucularla donatılmış. Dacia Renk ve Malzeme Tasarımcısı Sanam, üretim yöntemlerinin estetik, ekonomik ve ekolojik avantajlarını açıklıyor.

Hadi kayak konuşalım! Bu, ön ve arka tamponların altında bulunan ve küçük bir günlük darbe durumunda aracın alt kısmını korumak olan bu plastik parçanın adı. Kayaklar ayrıca estetik bir işleve sahip ve kalkanların görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Zeki ruhuna ve temel arayışına sadık olan Dacia, kitle halinde renklendirilmiş parçalar seçerek bu kayakların üretim yöntemini sorguladı.

ESTETİKTEN ÖDÜN VERMEDEN EN İYİ KALİTE/FİYAT ORANI 

Dacia Renk ve Malzeme Tasarımcısı Sanam: “Yeni Dacia Sandero Stepway ve Yeni Dacia Duster’ın kayaklarının tasarımı, müşterilerimize çözümler sunmak olan hedefimizi gösteriyor. estetikten asla ödün vermeden en iyi kalite/fiyat oranını sunmak için olmazsa olmazlara. Bu, özellikle ekonomik üretim süreçleri ile çalışılırken, ekolojik boyut da dikkate alınarak yapılır. ”

Geleneksel kayak yapma yöntemi iki adımdan oluşur. İlk olarak, parçaya şeklini vermek için plastik bir malzeme olan polipropilenin bir kalıba enjeksiyonu. Daha sonra, enjekte edildikten sonra, estetik bir katma değer vermek için örneğin kromla boyanabilir veya başka bir damgalı parça ile kaplanabilir.

DEĞİŞTİRİLEMEZ BİR RENK

Dacia markası başka bir yol seçti. Yeni Dacia Sandero Stepway ve Yeni Dacia Duster’da kayaklar çok renkli. Yani parçanın gövdesini oluşturan enjekte plastik malzeme zaten renklidir. Bu nedenle, geleneksel bir boya katının aksine değiştirilemez bir renk.

Sanam şöyle açıklıyor: “Kayak gibi bir dış parçayı boyadığınızda, çok dayanıklı boyalarla yapılsa bile, darbeler ve çizikler bu boyayı kilometrelerce değiştirir, hatta bazen siler. Sağlam bir yaklaşımla parçanın dayanıklılığı çok daha yüksek olacaktır. ”

Gerçekten de kayakların maruz kaldığı kaçınılmaz darbeler ve çizikler elbette iz bırakabilir, ancak orijinal rengi korunacağı için bunlar neredeyse görünmez olacaktır.

BASİT VE ETKİLİ BİR YÖNTEM

Bu üretim yöntemi, kayakların renginin dayanıklılığını garanti etmeyi mümkün kılar ve tasarım tarafında, siyah parçalardan gri parçalara geçerek aralıkta bir artış sunmak mümkündür… Aynı sağlamlıkta, daha pahalı değil, ama estetik açıdan çok daha zarif.

Sandero Stepway veya Duster’larının genel görünümünü korumak için bir çizikten sonra artık bu parçanın değiştirilmesine gerek kalmayacak olan araç sahibi için potansiyel tasarruftur.

Üretim sürecinde, basitlik genellikle tüm erdemlerin anasıdır. Böylece kütledeki renkli kayak, boyalı kayaklar için en az iki işleme karşı plastiğin enjeksiyonu olan tek bir işlemde gerçekleştirilir veya diğer parçalarla kaplanır. Sonuç, müşterilerin yararına sanayileşme maliyetlerinde bir azalma ve daha yeşil bir yaklaşımdır.

 

Bir cevap yazın

Contact Us