Dacia yeni Duster’ı piyasaya sürdü

Hem yolcu bölmesinin ve bagajın işlevselliği için uygun bir Urban Suv isteyenler hem de her türlü rotayı aşabilecek güvenilir ve sağlam bir SUV isteyenler için ideal. Dacia Duster, çok yönlülüğü sayesinde son on yılda Avrupa otomobil pazarında önemli bir rol üstlendi.

2010 yılında piyasaya sürülen Duster, yaklaşık iki milyon sürücü tarafından seçildi ve Dacia markasının Avrupa’da onaylanmasına kesin bir katkıda bulundu. Eylül ayında ise yeni nesil Duster geliyor. Araç şu anda rezerve edilebilir ve bazı bayilerde görünür durumda. Yeni EDC çift debriyajlı otomatik şanzıman (150 HP turbo benzinli 4×4’te) ve iki veya dört tekerlekten çekişli versiyonları ile tüm teknik temelleri ve donanımları geliştirmeyi vaat ediyor.

Yeni Dacia Duster ayrıca daha somut bir SUV görünümü için bazı estetik düzenlemeler ve yerden 217 mm’ye kadar yükseltilmiş bir döşeme sunuyor. 30 dereceye kadar hücum açılarının üstesinden gelme yeteneği takdire şayandır. Yeni tasarlanmış LED ışıkları ile ızgarası güncellenebiliyor. Media Nav ile donatılmış, Apple CarPlay ve Android Auto üzerinden navigasyon ve wi-fi bağlantısı sağlıyor. Park Assist’e ek olarak, yeni Dacia Duster, otomobilin 360 derecelik bir görünümü için 4 kameralı Multiview kamera sistemine sahip.

100 HP güçlü ve Dacia’nın tank kapasitesini %50 artırdığı LPG versiyonu onaylandı. Alternatif olarak, hala 90, 130 ve 150 HP’lik üç benzinli motor var, ikincisi 4×4 versiyonunda da mevcut. Son olarak, önden veya dört tekerlekten çekişli klasik 115 HP dizel motoru bulunuyor. Ekipman ve fiyatlar ise henüz tanımlanmadı.

Bir cevap yazın

Contact Us