Dacia Spring EV: İngiltere’de satış kararı çok yakında

Marka patronu Denis Le Vot’a göre, Avrupa’nın en uygun fiyatlı EV’si olduğu söylenen yeni Dacia Spring Electric’in İngiltere’de satışa sunulup sunulmayacağına önümüzdeki altı ay içinde karar verilecek.

Model, Fransa’nın cömert elektrikli araç teşviklerinden sonra 12.403 €’dan mart ayında Fransa’da satışa çıktı. Bir iki koltuklu bir ticari varyant 2022’de tanıtılacak.

10.630 sterline eşdeğer olan bu minimum fiyat, Spring’i maliyet açısından orta menzilli, geleneksel olarak yakıtlı bir Sandero’nun yanında konumlandırıyor.

Fransız hükümeti şu anda 45.000 Euro’nun altındaki elektrikli araç alıcılarına vergi dahil satın alma maliyetinin %27’si tutarında bir hibe ve EV’nin daha eski bir ICE otomobilinin hurdaya çıkarılması karşılığında satın alınması durumunda 2500 Euro daha hibe sunuyor.

Lansmandan itibaren iki donanım seviyesi sunulacak: Klima, Bluetooth özellikli 3,5 inç medya ekranı, USB bağlantı noktası ve standart olarak kumaş döşeme özelliklerine sahip Comfort ve akıllı telefon yansıtmalı 7,0 inç bilgi-eğlence ekranı, turuncu renkli bir ekran ekleyen Comfort Plus.

Çin yapımı Spring, başlangıçta anakara Avrupa’da sunulacak ve otomobil paylaşım şirketi Zity birincil müşteri olacak.

Bir yanıt yazın

Contact Us