Dacia Jogger Türkiye tarihi belli oldu

Dacia, yakın zamanda yeni aracı Jogger için tüm detayları açıkladı. Araç için bir tanıtım gerçekleştirildi ve Dacia Jogger hakkında merak edilen her detay ortaya çıktı. Motor seçeneği, tasarımı falan derken serinin ilgi çekmeyi de başardığını gördük. Seri ilgi çekti ve şimdiden aracı düşünenler olmaya başladı. Yeni seri için merak edilen ise ne zaman Türkiye’ye geleceği.

Aracın tanıtımı sırasında bu konuda bir bilgi paylaşımı oldu. İlk etapta Türkiye açıklamalar içerisinde yer aldı mı almadı mı tam kestirilemedi ama tanıtım sonrasında detaylar öğrenildi.

Aracın ön siparişleri 2021 Kasım ayı içerisinde açılacak. Yani bundan iki ay sonra seri için ilk siparişlerin duyurulduğunu göreceğiz. Ön siparişlerin açılması ilk adım. Siparişler toplanacak ama seri hemen sahiplerini bulmayacak.

Araçların teslimatlarının 2022 yılına kalabileceği söyleniyor. Yıl sonuna doğru durum netlik kazanacaktır ama şu an için siparişlerin alınacağı tarih net. Kasım ayında bu konuda açıklamalar yapıldığı gibi fiyatlar açısından da bir açıklama yapılacaktır.

Öyle ki araç sadece ülkemizde ön siparişe açılmayacak. Aralarında 30 ülkenin bulunduğu bir liste var ve tüm bu ülkeler için ön siparişler açılacak. Herhangi bir stok sorunu ise beklenmiyor ki zaten marka bunun için ilk aşamada ön siparişleri açarak ilerliyor.

Ön sipariş tarihi belli olmuş olsa da asıl soracağını şey yani fiyatlar konusunda henüz ek bir bilgi paylaşımı olmadı. Muhtemelen fiyatlar için ekim sonu ya da kasım ayının ilk haftalarını bekleyeceğiz.

Kaynak: Oğulcan Özsezgi – otodunya.com

Bir cevap yazın

Contact Us