Dacia Duster, 1.8 E-Tech hibrit teknolojisini tanıtacak

Dacia Duster’ın yeni nesli, elektrifikasyon üzerine yoğun bir bahis yaparak pazara girecek. Model, Renault’nun üzerinde çalıştığı 1.8 E-Tech hibrit teknolojisini piyasaya sürecek.

Üçüncü nesil Dacia Duster 2024 yılında piyasaya sürülecek. Bununla marka, elektrifikasyona olan bağlılığını teyit ediyor.

Bununla birlikte, Dacia’nın ilk hibrit modeli eylül ayında gelecek.

Ancak, yeni hibrit E-Tech teknolojisinin geliştirilmesi için her şey şimdiden hazırlanıyor. Bu sistem, 2024 için planlanan üçüncü nesil Dacia Duster’da piyasaya sürülecek .Böylece şu anda Renault yelpazesinde bulunan 1.6 E-Tech teknolojisi, yakında Dacia’nın yedi koltuklu modeline de gelecek.

E-Tech hibrid teknolojisi geldiğimde Clio , mühendisler verimlilik iyileştirmeleri ve düşük yakıt tüketimi yapılması gerektiğini kabul etti.

Ancak Renault, 1.6 litrelik bloğun bir evrimi olan doğal emişli 1.8 litrelik motoru temel alacak yeni bir versiyon geliştiriyor . Yeni motor, üretim maliyetlerini düşürmenin anahtarı olacak bir dizi iyileştirme ve optimizasyon ile Atkinson döngüsünü kullanacak.

Ardından Duster, mevcut neslin ve ikinci neslin hala kalan ticari ömrünün geri kalanıyla yüzleşmesini sağlayacak bir döngü ortası güncellemesine sahip olacak. 2024 yılında ise CMF platformunu kullanacağı için mevcut modelle alakası olmayacak teknik donanımlarla gelecek.

Ek olarak, raporlar, hibrit ve plug-in hibrit olarak sunulan 1.8 E-Tech sisteminin Duster’ın üçüncü neslinin elinden çıkacağını gösteriyor . Ancak, 2025 yılında üretilecek olan Dacia Bigster, bu teknolojiden yararlanabilir.

Bir cevap yazın

Contact Us