Citroen, yepyeni bir mobilite konseptini tanıtıyor

Avrupalı ​​otomotiv şirketi Citroen, diğer markalarda bulunması imkansız olan birçok ulaşım teknolojisini bir arada kullanarak mobilite kavramını tanıtıyor.

Konsept, kendi kendini süren bir elektrikli araç platformu olan Citroen Skate.

Markanın bildirdiği üzere, Citroen Skate, pili yeniden şarj etmeye gerek kalmadan neredeyse sürekli çalışacak şekilde tasarlanmış.

Maksimum hız, kullanıma bağlı olarak saatte 25 km (15 mil/saat) veya saatte 5 km (saatte üç mil) ile sınırlandırılabilirken, hidrolik süspansiyon kabindekiler için tümsekleri ve darbeleri yumuşatıyor.

Goodyear ile işbirliği içinde tasarlanan tekerlekler, daha önce şirkette görülen küçük bir elektrikli motor ve yuvarlak lastiklerle donatılarak Citroën Skate’in her yöne hareket etmesine olanak tanıyor.

Fransız tasarımı bu araç 2,6 metre uzunluğunda, 1,6 metre genişliğinde ve 51 cm (5,2 x 8,5 x 1,6 ft) ölçülerinde ve akıllı bir filo yönetim sistemi şehir içinde hareketini yönetirken özel şeritlerde çalışacak şekilde tasarlanmış.

Citroen, Skate için tamamı platforma sadece on saniyede monte edilebilen ve ikisi Fransız otel şirketi Accor ile tasarlanan üç pod tasarımı tanıttı.

Sofitel En Voyage Pod, düz cam, ahşap bardak altlıkları, kan turuncu kadife ve pelüş mobilyaları üç yolcu için yeterince büyük bir kutuda bir araya getiren lüks bir otel markasıyla ilişkilendirebileceğiniz türden yüksek konforu sunuyor.

Diğer özellikler arasında bir bar, ses sistemi, ayarlanabilir aydınlatma ve video konferans görüşmeleri için dokunmatik ekranlı bir tablet bulunmakta.

Bir cevap yazın

Contact Us