Citroen, e-SpaceTourer’ın daha büyüğünü piyasaya sürüyor

Citroen, e-SpaceTourer’ın yeni ve daha büyük bir versiyonunu tanıttı ve model artık hem M hem de XL formlarında mevcut.

Halihazırda her iki boyutta da mevcut olan dizel motorlu SpaceTourer’a katılan yeni e-SpaceTourer XL, Flair ve Business Edition olmak üzere iki farklı modelde sunuluyor.

XL versiyonları 5,309 mm uzunluğunda. Karşılaştırıldığında, M varyantları 4.959 mm uzunluğunda. Her ikisi de 3.275 mm’lik aynı dingil mesafesinden yararlanıyor ve ekstra uzunluk, M versiyonlarında 2.550 litrelik XL için 3.100 litrelik (çatıya yüklü) daha fazla yük alanı anlamına geliyor.

Business Edition varyantları, üç sıra koltukta dokuz kişiye kadar oturabilir. Standart donanım, klima, hız sabitleyici, Apple CarPlay, Android Auto, yedi inç dokunmatik ekran ve sürücü dikkat uyarı sistemini içeriyor.

Flair versiyonları sekiz koltuklu olabilir ve 17 inç alaşım jantlar, krom detaylı gövde rengi dış kapı kolları ve panoramik cam tavan ekleyebilir. Deri döşeme, ısıtmalı ön koltuklar ve uydu navigasyonu da var.

Citroen e-SpaceTourer, 136PS’lik bir elektrik motoruna bağlı 50kWh’lik bir pil ile çalışıyor. Citroen’in birçok iş ve aile kullanıcısına uygun olması gerektiğini söylediği tek bir şarjla 143 mile kadar bir menzil sağlıyor.

Tüm sürümler 100kW’a kadar hızlı şarjı destekler ve %80’lik yeniden şarj sadece 30 dakika sürüyor. 7.4kW’lık bir ev tipi Wallbox’tan tam şarj 7 saat 30 dakika sürüyor.

Bir cevap yazın

Contact Us