Citroen C3 Kompakt SUV tanıtımından önce görüntülendi

Citroen C3 Sporty, 2022’de Hindistan’da piyasaya sürülecek ve CMP platformu tarafından desteklenecek.

Citroen bu yıl Hindistan’da C5 Aircross premium SUV ile çıkış yaptı ve bir sonraki ürünün C21 kompakt SUV olduğu onaylandı. Önümüzdeki yıl satışa çıkması planlanan otomobil, Kia Sonet, Hyundai Venue, Maruti Suzuki Vitara Brezza, Tata Nexon, Nissan Magnite, Renault Kiger ve Mahindra XUV 300 dahil olmak üzere dört metrenin altında bir dizi SUV ile rekabet edecek.

Birkaç ay önce, yaklaşan SUV’nin ölçekli modeli tüm dış detayları ortaya çıkararak sızdırıldı. Fransız üretici, yalnızca 10 bayisi mevcut olduğundan ve kitlesel pazar alanından daha fazla müşteri kazanmak için ülke çapında erişimini genişletme sürecine girdi. C3 Sporty olarak adlandırılması beklenen model, rekabetçi fiyatlara sahip olması için yoğun bir şekilde yerelleştirilecek.

Citroen tarafından çerçevelenen C-Cubed programı kapsamındaki ilk model ve yakın gelecekte Jeep kompakt SUV’u da ortaya çıkaracak olan yeni CMP (Ortak Modüler Platform) üzerinde yer alacak. Burada ağır kamuflaj giyen Citroen C3 Sporty’nin casus fotoğrafları var ancak bazı detayları arka kısımdan deşifre edebiliyoruz.

Beş koltuklu, dünya çapında satılan Citroen modellerinin eksantrik stilini taşıyacak ve Tamil Nadu’da görülen prototip, C şeklindeki LED arka lambaların net bir ipucunu veriyor. Sözde C3 Sporty’nin diğer tasarım özellikleri, özel ön ızgara, ayrık tip farlar, çift tonlu renk şemaları, kanat tipi kapı kolları ve belirli modellerde sunulabilecek sahte alaşım jantlar olacak.

Casus fotoğraflar iç mekanı göstermese de, aracın kontrast yüzey dokunuşları ve unsurları, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto bağlantılı yüzer dokunmatik bilgi-eğlence sistemi, monte edilmiş kontrollere sahip üç kollu direksiyon simidi, buton başlat/durdur ve benzeri. Performansa gelince, 1.2 litrelik turboşarjlı benzinli motor kullanılabilir.

130 beygir gücü üretebilir ve muhtemelen standart olarak beş ileri manuel şanzımanla eşleştirilecek. Üst donanımlarda çift kavramalı bir otomatik ünite sunulabilir. Dizel motor mevcut olmayacak ve turbo benzinli ünite de yakında çıkacak olan Jeep alt-dört metrelik SUV’da satılabilecek.

Bir cevap yazın

Contact Us