Citroen Ami Yunan adasının polis arabası oldu

Her polisin kendi arabası vardır. Fransa’da polis yakın zamanda Peugeot 3008‘leri kullanıyorsa, dünyanın başka yerlerinde polis memurları bir Citroen Ami aldı. Tabi ki suçluları takip etmek için kullanılacak olan bir araba değil ancak Citroen Ami’nin anahtarlarını bu yerel polis gücüne teslim etmek mantıklı.

Sadece 27 km uzunluğundaki bir Yunan adası olan Chalki’de 2 polise Citroen Ami teslim ettiler. 1000’den az nüfusu olan (2012 sayımına göre 300 nüfuslu). Yerel polis; ë-C4, ë-Spacetourer ve ë- Jumpy gibi diğer elektrikli araçları tedarik edecek olan Citroën ile bir ortaklık imzaladığı için polisin kullanabileceği tek model Ami değil.

Fransız üretici, Chalki belediyesin bu arabalardan iki tanesini satın alacağını belirtiyor.

Citroen Ami

“Bu istisnai projede Chalki adasıyla işbirliği yapmaktan gerçekten mutluyuz. Bu işbirliği tamamen yenilikçi ve cesur bir marka olan Citroën’in ruhuna uygun, insanlara günlük yaşamlarında ve hareketliliklerinde yakın. Citroën CEO’su Vincent Cobée, elektrifikasyonun herkese açık olduğunu ve Chalki’nin özerk, bağlantılı ve sürdürülebilir bir adaya dönüştürülmesine katkıda bulunmaktan gurur duyduğunu söyledi. Citroën ve ortaklarının (Citroën’in Yunan ithalatçısı Syngelidis dahil) yaklaşımı, adanın enerji geçişini yapmasına yardımcı olmak için tüm termal araçları elektrikli araçlarla değiştirmeyi amaçlıyor. Üretici, bu adanın sakinlerinin “daha az gürültü, daha iyi hava kalitesi, daha temiz bir çevre ve daha düşük enerji maliyetleri ile yaşam kalitelerinde önemli bir iyileşmeden” yararlanacağını vaat ediyor .

“Chalki adasında gerçekleşen bu önemli projeye Syngelidis grubu ve Citroën’in katkısından özellikle mutlu ve gururluyuz. “Chalki Green – Smart Island” çerçevesinde belirlenen iklim ayak izini azaltma hedeflerimiz doğrultusunda Syngelidis grubunun Başkanı Bay Polychronis Syngelidis, “girişim, Yunan hükümeti, Fransız Büyükelçiliği ve Fransız iş dünyası tarafından ifade edilen tutkuyu tamamen destekliyoruz ve emisyonsuz elektrikli mobiliteyi teşvik etmeye kararlıyız” diyor.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Contact Us