Chevrolet Trailblazer en yüksek IIHS ödülünü kazandı

Küçük bir SUV olan 2021-22 Chevrolet Trailblazer, Insurance Institute for Highway Safety tarafından Üstün Güvenlik Seçimi + ödülüne hak kazandı.

Küçük bir SUV olan 2021-22 Chevrolet Trailblazer, Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) tarafından Üstün Güvenlik Seçimi + ödülüne hak kazandı.

Enstitünün iki ödülünden herhangi biri için araçların, sürücü tarafı küçük örtüşme, yolcu tarafı küçük örtüşme, orta düzeyde örtüşme, yan, tavan mukavemeti ve koltuk başlığı testleri dahil olmak üzere altı IIHS çarpışmaya dayanıklılık değerlendirmesinin tamamında iyi dereceler alması gerekir. Ayrıca, hem araçtan araca hem de araçtan yaya değerlendirmelerinde gelişmiş veya üstün puanlar kazanan bir önden çarpma önleme sistemiyle birlikte sunulmalıdır.

Daha düşük seviyeli “Üstün Güvenlik Seçimi” ödülü için, iyi veya kabul edilebilir bir puan alan en az bir far sistemi mevcut olmalıdır. Daha yüksek seviyeli “Üstün Güvenlik Seçimi +” için, araçların tüm trimlerde iyi veya kabul edilebilir farlarla gelmesi gerekir.

Encore GX, Üstün Güvenlik Seçimi + için tüm kriterleri karşılıyor. Standart önden çarpma önleme sistemi, her iki değerlendirmede de üstün puanlar alıyor ve Essence kaplamasıyla birlikte sunulan LED projektör farları kabul edilebilir olarak değerlendiriliyor. Diğer iki kaplamayla birlikte gelen halojen reflektörler için marjinal bir derecelendirme, “artı” kazanmasını engelliyor.

Hem Trailblazer hem de Encore GX geçen yıl tanıtıldı, ancak General Motors daha önce 2009’da üretimi durdurulan orta boy bir SUV için Trailblazer adını kullanmıştı. Trailblazer için ödül, Temmuz 2020’den sonra üretilen araçlar için geçerlidir.

 

Bir cevap yazın

Contact Us