Chevrolet Camaro için bir gelecek var mı?

Adı 1967’ye dayanan ikonik Chevrolet Camaro’nun sonunda elektrikli bir sedan haline geleceğine dair bir söylenti dolaşıyor. Fakat General Motors henüz konuyla ilgili herhangi bir şeyden bahsetmedi.

Bir kriter olarak Chevrolet, geçen yıl Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 30.000’in biraz üzerinde Camaro sattı. Aynı dönemde, Ford Mustang’in iki katından fazla kopyası aynı bölgede alıcılar buldu ve Ford’un şu anda normal Mustang’lerden daha fazla elektrikli Mustang Mach-E sattığı gerçeği var.

Bu nedenle Chevrolet’nin gelecek nesil elektrikli araçlarına yer açmak için Camaro’yu tamamen geri çekebileceğini veya – daha muhtemel olan – spor arabasını bazıları gibi elektrikli bir araca dönüştürebileceğini varsaymak oldukça mantıklı olacaktır.

General Motors’un 2025 yılına kadar 30 yeni elektrikli aracın piyasaya sürüleceğini duyururken, gelecekteki bazı modellerinin siluetini sundu. Bunlardan biri, Camaro’nunkine ürkütücü bir şekilde benzeyen tavan çizgisine sahip bir otomobildi. Automotive News kaynağı bunun aslında aynı adı taşıyan bir sedan olduğunu iddia ediyor, ancak Chevrolet’te henüz kimse iddiaları doğrulamadı.

Kesin olan bir şey var, modüler Ultium elektrik mimarisi sayesinde General Motors, tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarına iyi uyum sağlamak için her tür ve boyutta çok sayıda elektrikli araç üretebileceğini söylüyor. Bir spor coupe, sedan ve hatta Camaro adını taşıyan bir SUV bile tüm olasılıklardır.

Ancak o zamana kadar Camaro, 2.0 litre turboşarjlı 4 silindirli, 3.6 litrelik V6, 6.2 litrelik V8 ve hatta bu motorun süper şarjlı bir versiyonu da dahil olmak üzere çeşitli motor seçenekleriyle mevcut formatında hala bizimle. ZL1’in kaputunun altında 650 beygir gücünde bir çıkış mevcut. Amerikan otomobil endüstrisinin bu ikonunun elektrikli versiyonu, performansını düşürmeden yalnızca yarının dünyasına geçişi sağlamaya yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

Contact Us