Bugatti’nin yeni modeli efsanevi bir isim alabilir

“Sıradan” bir Bugatti diye bir şey yoktur, ancak şirketin kreasyonlarından bazıları diğerlerinden daha özeldir. Örnek olarak La Voiture Noire’ı (Siyah Araba) düşünün; Jean Bugatti’nin (Ettore Bugatti’nin oğlu) siyah Type 57 SC Atlantic’e ithafen 18 milyon dolara bir defaya mahsus olarak inşa edilmişti. Bir defaya mahsus bir otomobile Jean’in arabasının adını vermek mükemmel bir övgü ama yakında çıkacak bir model ona daha da önemli bir onur verebilir.

Bugatti kısa süre önce 29 Temmuz 2021’de Almanya’daki DPMA’ya “Jean Bugatti” adı için başvuruda bulundu. Bir otomobil üreticisinin kurucusunun oğlunun adını ticari marka haline getirmesi garip görünebilir, ancak gelecekteki bir modele eklenecekse değil.

Bu, Bugatti’nin Jean’in adını bir araca iliştirdiği ilk sefer olmayacak. Şirket, La Voiture Noire’a ek olarak, The Black Car’a saygı duruşunda bulunan bir Jean Bugatti Veyron özel baskısı da yaptı. Bu sürüm, Veyron Grand Sport Vitesse’ye dayanıyordu ve benzersiz iç ve dış bakımları içeriyordu. Chiron için benzer bir özel baskı veya belki de La Voiture Noire gibi başka bir özel baskı görebiliriz.

Bu yeni arabanın hangi modele dayanacağı belli değil. Şirketin 2021 Bugatti Chiron Pur Sport veya Super Sport gibi daha yeni eklemelerinden biri iyi bir başlangıç ​​noktası gibi görünüyor. Her iki durumda da araba, Bugatti’nin 1.500 beygir gücü üreten efsanevi 8.4 litrelik dört turbo W16 motoruyla güçlendirilecekti.

Bugatti genellikle özel projesini göğse yakın tutar, bu nedenle bu yeni modeli kamuoyunda görmemiz biraz zaman alabilir. Ticari marka Almanya’da tescil edildiğinden, Bugatti’nin önümüzdeki ay 2021 Münih Otomobil Fuarı’nda aracı sergilemesi için çok küçük bir şans var. Münih değilse, şubat ayındaki 2022 Cenevre Fuarı, Bugatti’nin yeni bir model ortaya çıkarması için harika bir yer gibi görünüyor. Sürece değil gibi Covid dalga x iptal .

 

Bir cevap yazın

Contact Us