Bugatti’nin yeni modeli 2024’te çıkış yapabilir

Rimac ve Bugatti’nin birleşeceği açıklandıktan kısa bir süre sonra, Mate Rimac Monterey Otomobil Haftası’nda boy gösterdi ve etkinlikte bulunduğu süre boyunca bazı ilginç bilgiler verdi.

Otomobil üreticisine göre, Bugatti’nin en sadık müşterileri, yaklaşık üç yıl içinde kamuoyuna duyurulmadan önce, muhtemelen bir sonraki Bugatti’yi duyacaklar. Mate, şirketin bu yeni modelle sıfırdan yola çıktığını ve bunun Chiron ile hiçbir şekilde alakalı olmayacağını da sözlerine ekledi. Görünüşe göre araba üzerindeki çalışmalar bir yıldan fazla bir süredir devam ediyor.

Bu haftanın başlarında Mate Rimac, Bugatti’nin patronu olarak işleri güvenli bir şekilde oynamayacağını ve hepsi elektrikli güç aktarma organlarına sahip bir dizi farklı model üreterek efsanevi Fransız otomobil üreticisini köklerine geri döndürmek istediğini röportajlarda açıkladı.

“Bu marka ile çok şey yapabilirsiniz” dedi. “Belki bir SUV ya da uzun kaputlu bir coupe ya da kimsenin düşünmediği kesinlikle çılgın bir şey.”

Rimac’ın tamamen elektrikli güç aktarma organlarına özel odağı göz önüne alındığında, Bugatti ile birleşmesinin Veyron ve Chiron’a güç veren ünlü dört turbo 8.0 litrelik W16’nın sonunu heceleyip hecelemeyeceğini görmek ilginç olacak.

 

Bir cevap yazın

Contact Us