Bugatti Divo, 40. ve son kopyası sahibine teslim edildi

Resmi sunumundan üç yıl sonra, Bugatti Divo’nun kırkıncı ve son kopyası, pilot Albert Divo’ya yüksek bir haraç ödeyerek teslim edildi.

Lüks otomobil üreticisi Bugatti için eksiksiz bir sipariş defteri ile resmi sunumu sırasında bir sansasyon yaratmıştı. Gerçekten de, Bugatti Divo’nun planlanan kırk kopyası , bu olağanüstü süper otomobilin üretim lansmanından önce bile rezerve edilmişti.

Bugatti Divo, 1600 Nm tork için 1.500 beygir gücü geliştirebilen ve olağanüstü kapasiteler sergileyen (en yüksek hızda 380 km / s ve 0’dan 100 km / s’ye sadece 2,4 saniyede çıkabilen) ünlü W16 motoruyla sürücüye saygılarını sunar. Albert Divo, 1900’lerin başında birçok yarış kazanan sürücü.

Bugatti, duyurulmasından üç yıl sonra, modellerin her birini müşterilerin zevk ve isteklerine göre kişiselleştirdikten sonra, Bugatti Chiron’un son modelini (5 milyon Euro’ya satılan bir model) kısa süre önce teslim etti. Bu 40. baskı, Bugatti’nin Le Mans’taki son resmi yarış otomobilini anımsatan “Bugatti EB 110 LM Blue” renk grubunu kullanarak daha modern tonlarda “Blue Carbon” ile kontrast oluşturuyor. Set, üç rengin gizli bir hatırlatıcısının yanı sıra altın jantlarla tamamlandı. İç mekan, mat gri karbon fiber ayrıntıları tamamlayan “Fransız Yarış Mavisi” ve “Derin Mavi” tonlarında deri ve Alcantara kombinasyonuyla da uyumlu.

Bir yanıt yazın

Contact Us