Bugatti Bolide üretime giriyor

Bugatti’nin Veyron’unda diğer renk ve jantlara sahip sayısız versiyonu vardı. Chiron ile marka bunu daha da kapsamlı bir şekilde ele aldı: Temel modelin tüm çeşitlerine ve özel sürümlerine ek olarak, üç model tamamen yeni bir gövdeyle geldi. Divo, La Voiture Noire ve Centodieci’den sonra, Chiron’un daha da ekstrem bir versiyonunun zamanı geldi: Bolide.

Mavi-siyah Batmobile , Bugatti’nin Le Mans’a döneceğine dair söylentilerin ortasında geçen yılın ekim ayında görücüye çıktı. Bolide öncelikle bir deney olarak tasarlandı. Bugatti, devasa W16’nın neler yapabileceğini görmek istedi. Sonuç şüphesiz etkileyiciydi.

Sekiz litrelik, dörtlü turbo W16, son derece geniş dört slick’e 1850 hp ve 1850 Nm pompaladı. Asıl kazanç, ağırlığında ya da daha doğrusu yokluğundaydı. 1.240 kilosu ile Bolide, Chiron’dan 756 kilodan daha hafif değil. Bugatti, sıfırdan yüze 2.17 saniyelik bir hız ve saatte 527 kilometrelik absürt bir zirve iddiasında bulundu.

O zamanki Bugatti CEO’su Stephan Winkelmann, Bolide’in gevşek bir parmak egzersizinden başka bir şey olmadığını açıkladı. Ancak Pebble Beach’teki zengin partisi öncesinde, üretim versiyonunun ortaya çıkacağına dair fısıltılar var.

40 ADET

Supercar Blog’a göre Bolid serisi 40 adet olacak şekilde piyasaya sürülecek. Otomobilin en az beş milyon avro olması bekleniyor. Sipariş defterlerinin ise şimdiden yavaş yavaş doldurulduğu iddia ediliyor.

 

Bir cevap yazın

Contact Us