Bugatti Bolide dünyanın en güzel arabası seçildi

Süper otomobil tutkunları için yüksek performanslı modelleri yakından görmek nefes kesici. Şimdi, en güzelini seçmek zorunda olduğunuzu hayal edin? Bu, “araba güzellik yarışmasını” andıran bir yarışma olan Uluslararası Otomobil Festivali’nin misyonu. Bu yıl etkinlik Paris’te 36. edisyonuna ulaştı. Ve Bugatti Bolide, “hiper araba” kategorisinde dünyanın en güzel arabası ödülünü kazandı.

Fütüristik ve biraz agresif bir tasarıma sahip olan Fransız markanın süper spor otomobili, aynı zamanda rakiplerini geride bıraktı. Dört finalist vardı: Bugatti, İngiliz Gordon Murray T50, Mercedes-AMG One ve BAC Mono 2.

”Bolide, tasarım ekibimiz için tamamen farklı bir meydan okumaydı. Bu, arabayı çekirdek W16 turbo’ya indirdiğimiz ve şimdiye kadarki en uç Bugatti’yi yaratmak için gereken minimum düzeyde yeniden inşa ettiğimiz bir tür düşünce deneyi.” dedi Bugatti’nin tasarım direktörü Achim Anscheidt.

Ödüllü hipersport otomobil Ekim 2020’de ortaya çıktı. Fransız markasına (Volkswagen grubuna ait) göre, ön tasarımın tamamı Formula 1’in aerodinamik otomobillerinden ilham aldı. Böylece, model kaputta boşluklar ve havayı kesmeye, motoru beslemeye ve frenleri soğutmaya yardımcı olan devasa tamponlar aldı.

Ek olarak, versiyon devrelerde sürüş için özel. Bu nedenle alçak ve tavanda kanat gibi bir hava girişi var. Arkada, arka ucu yere yapıştırmaya yardımcı olan ve virajları yüksek hızda yapmanızı sağlayan kanat profili öne çıkıyor. Aynı şekilde dikkat çeken bir diğer detay ise Full LED aydınlatmalı “X” şeklindeki el fenerleri.

Bir cevap yazın

Contact Us