BMW, Meksika’da yeni otomobil serisini piyasaya sürdü

Alman otomobil üreticisi BMW, perşembe günü, şirketin orta Meksika’daki iki yıllık fabrikasında Series 2 Coupe kompakt spor otomobili için yeni bir üretim hattını başlattı ve küresel çapta hızlanma sağlamak için Meksika satış operasyonlarını ikiye katladı.

Şirketten yapılan açıklamada, yeni modellerin Kuzey Amerika’ya ihracatının bu yılın sonunda başlaması ve Avrupa satışlarının 2022’nin başlarında başlaması bekleniyor.

BMW’nin ABD web sayfasına göre, 2022 modellerinin başlangıç ​​fiyatı yaklaşık 36.000 ila 59.000 dolar arasında değişecek.

BMW, San Luis Potosi fabrikası için yeni üretim hattına 125 milyon $ yatırım yaparak kapasitesini ilk modeli olan Series 3 Sedan’ın montajının ötesine taşıdı.

Meksika yatırımı, koronavirüsün yeni çeşitlerinin yayılması ve otomobil endüstrisinin yarı iletken çip kıtlığı ile mücadele etmeye devam etmesi nedeniyle bu tür üst düzey mallara yönelik küresel talebin yavaşlayabileceğinden korkuluyor.

BMW yaptığı açıklamada, otomobil üreticisinin 4.000 parçalık modeli monte edecek tek tesisi olan Meksika fabrikasında yeni Series 2 Coupe’den kaç adet üretmeyi planladığını söylemedi.

 

Bir cevap yazın

Contact Us