BMW M4 CSL ilk fotoğraflar

BMW’nin yeni M4‘ü ondan çok uzakta değil. Münihli üretici, yıl sonunda veya 2022‘de tanıtılması gereken spor coupe’sinin daha radikal bir versiyonunu geliştirme sürecinde. Bu araç BMW M4 CSL olacak. (Coupe Sport Leichtbau) Adı henüz teyit edilmemiş olmasına rağmen, gerçekten de böyle adlandırılması muhtemel.

Auto Motor Sport’un Alman gazetecileri, adından da anlaşılacağı gibi BMW M4 Competition’dan daha hafif olacak bu güçlü BMW M4 CSL hakkında biraz bilgi edinmeyi başardılar. Markus Flasch ayrıntıya girmedi ancak bu iki versiyon arasındaki ağırlık farkının üç haneli olacağını iddia etti . Bu nedenle, M4 CSL’nin en kötü durumda 100 kg daha hafif olacağını ve bunun dinamik davranışını açıkça iyileştireceğini düşünebiliriz.

 

BMW M4 CSL tasarım ve motor gücü

Fazla ağırlığı çıkarmak için BMW, diğer şeylerin yanı sıra arka koltuğu çıkardı, BMW M4 CSL artık iki kişilik bir araç olacak. Bu, M4 CSL’nin M2 CS ve M5 CS’den farklı bir kuruluma sahip olacağını ekleyen BMW M’nin eski patronu tarafından aşağı yukarı doğrulandı.

Casus fotoğraflar, bu modelin yeni (ama eşit derecede büyük) bir ızgaraya ve ayrıca kalkanlarda çeşitli kozmetik değişikliklere sahip olacağını gösterdi. Bu yazıda detaylandırdığımız diğer aerodinamik unsurların yanı sıra yeni bir spoilerin varlığını da fark ettik .

Bu araba, aynı altı silindirli sıralı motoru iki turboya bağlı tutacak. Bununla birlikte, BMW M kaputun altına daha fazla beygir gücü enjekte etmeye karar vermedikçe, gücü 510 bg’den 540 bg’ye düşecek.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

One thought on “BMW M4 CSL ilk fotoğraflar

Bir cevap yazın

Contact Us