ikinci nesil BMW 2 Serisi Active Tourer

BMW Group fabrikası Leipzig, BMW 2 Serisi Active Tourer’ın ikinci neslinin seri üretimini başlatıyor. Yaklaşık yedi yıl önce bayilere ilk kez 2014 sonbaharında ulaşan BMW 2 Serisi Active Tourer, pazarda hızla yer edindi. O zamandan beri 400.000’den fazla müşteri, işlevsel ferahlığı dinamik bir sürüş konseptiyle birleştiren premium kompakt modeli satın almayı tercih etti. İkinci nesil BMW 2 Serisi Active Tourer ne zaman gelecek? 

Fabrika Direktörü Hans-Peter Kemser, “Birinci nesil BMW 2 Serisi Active Tourer’ın başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden sonra, BMW Group Leipzig Fabrikası, tamamen yeniden tasarlanmış halefini üretmekten gurur duyuyor” dedi. “Bu araç, BMW üretim ağındaki önden çekişli araçların üretimindeki zengin deneyim ve uzmanlığımızı kanıtlamamız için başka bir fırsat. BMW 2 Serisi Active Tourer, fabrikamızı daha uzun vadede kapasiteyle çalışır durumda tutacak.”

En son model neslinin temel özellikleri, son derece dinamik stili, net tasarım dili ve yeniden tasarlanmış iç tasarımıdır. Ayrıca ikinci nesil BMW 2 Serisi Active Tourer, en yeni bağlantı özellikleri ve genişletilmiş donanım paketleriyle birlikte ilk kez hafif hibrit teknolojisini kompakt sınıfa taşıyor.

ikinci nesil BMW 2 Serisi Active Tourer

2014 yılında piyasaya sürülen BMW 2 Serisi Active Tourer, BMW ürün portföyünde bir devrime neden oldu. Sadece Sports Activity Tourer segmentini oluşturmakla kalmadı, aynı zamanda ilk önden çekişli BMW oldu. İşlevsel alan konsepti, o zamanlar BMW için bir ilk olan üç silindirli motorları ve son teknoloji önden çekişli sürüşü ile yeni gelen, bir BMW’nin tüm dinamizmini sundu ve marka için yeni bir çağın habercisiydi.

Dış tasarım açısından, ikinci nesil BMW 2 Serisi Active Tourer, dinamik olarak uzatılmış oranları ve yüzeylerinin net, azaltılmış işlemi sayesinde artık daha da fazla sportiflik ve özgüven yayıyor.

İçeride, tamamen yeni bir alan hissi sunuyor. İç tasarım, ipuçlarını tamamen elektrikli teknoloji amiral gemisi BMW iX’ten alarak tamamen yeniden tasarlandı. BMW kavisli ekran, entegre kontrol panelli “yüzer” kolçak ve ince gösterge paneli özellikle dikkat çekicidir. Bu özellikler sayesinde BMW 2 Serisi Active Tourer, elektrikli kokpit düzenine sahip ilk elektrikli olmayan BMW’dir. Yanmalı motorların yanı sıra elektrikli tahrik sistemlerini de barındıracak şekilde tasarlanan yeni nesil BMW 2 Serisi Active Tourer, 2022 yazında piyasaya sürülmesinden sadece birkaç ay sonra seriye iki adet plug-in hibrit eklenecek.

BMW 2 Serisi Active Tourer, 26 Şubat 2022’de Almanya’da piyasaya sürülecek.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us