Elektrikli BMW i4 İlk Sürüş İncelemesi

Elektrikli BMW i4, 4 Serisi ailesinden, benzinli motorlar yerine elektrik motorlarıyla yeniden tasarlanan ve yeniden tasarlanan dört kapılı coupe’dir. BMW, biri 300 millik menzile sahip i4’ün iki versiyonunun 2022’nin başlarından itibaren ABD’ye geleceğini söylüyor; biri daha hızlı ama daha az menzile (245 mil), daha fazla standart donanıma ve daha yüksek bir fiyat etiketine sahip. Nakliye dahil taban fiyatlar, giriş i4 eDrive40 için 56.395$ ve i4 M50 için 66.895$’dır.

Elektrikli BMW i4 Performans ve Güç 

Karşılaştırıldığında, i4, 3 veya 4 Serisi bir yanmalı motor spor sedanın eski gövdesine hapsolmuş güçlü bir EV’dir. Tasarım paylaşımı, i4’ü daha erken piyasaya sürüyor, ancak sonunda BMW’nin yeni nesil kompakt elektrikli otomobilleriyle temiz sayfa işini yapması gerekecek. BMW, Münih’ten yaklaşık 200 mil güneydoğudaki Alp kasabası Berchtesgaden’e kadar, i4 için test alanı olarak Bavyera’nın kırsal yollarını ve otoyollarını seçti ve yine daha güçlü i4 M50’nin menzili içindeydi. Fren ve gaz pedallarına aynı anda basmak, başlatma modunu başlatır ve arabayı yaklaşık 3,5 saniyede 60 mil (0-100 km) hızla ulaşır. Bu, bir BMW M3 veya M4 kadar hızlıdır ve bu i4, M (Motor Sporları için) arması verilen ilk BMW EV’dir.

Elektrikli arabalar doğası gereği sessizdir. i4 daha da sessizdir ve sessizlik sürücü için altın değerinde değilse, BMW sürüş modları Comfort, Sport ve Eco Pro için değiştirilebilir sentezlenmiş sesler (IconicSounds Electric) ve ayrıca i4 M50 için bir M sesi sağlar.

Elektrikli BMW i4

Elektrikli BMW i4 Kabin ve İç Tasarım

BMW için bu hafif kavisli bir ekran, gösterge paneli (dijital gösterge grubu) için 14,9 inç ve 12,3 inç orta ekrana sahiptir. BMW iDrive kokpit kontrol sistemi bu yıl 20 yaşına giriyor ve iDrive 8’de çok iyi çalışıyor. Dokunmatik ve sesli komutlarla destekleniyor. Orta ekran birden fazla bilgi kutucuğuna sahip olabilir. Apple CarPlay ve Android Auto çok iyi entegre edilmiştir. Örneğin, akıllı telefon navigasyon uygulamaları sadece orta ekranda değil, gösterge panelinde de görüntülenebilir.

BMW, ABD pazarının 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesinin beklendiğini söylüyor. Ancak, BMW ABD web sitesine gidin ve teslim süresi uzar. “Haziran 2022’ye kadar” teslimat, tükendi olarak işaretlendi, ancak “2022 Yazından teslimat” mevcut. Başka bir deyişle, bundan sekiz ay sonra.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us