Beyazıt Öztürk hangi arabaya biniyor?

Sunucu, oyuncu ve komedyen Beyazıt Öztürk ya da kısaca bilinen adıyla Beyaz arabasıyla pek fazla gündeme gelmemişti. Yalnızca yardımcısına hediye ettiği Seat marka araç olay yaratmıştı. Yine de magazin muhabirleri Beyazıt Öztürk’ü kendi aracında görüntüleyebildi. Beyazıt Öztürk tercihini Maserati GranTurismo S modelinden yana kullanmış.

MASERATI GRANTURISMO S MODEL ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Maserati GranTurismo, İtalyan otomobil üreticisi Maserati tarafından 2007-2019 yılları arasında üretilen bir modeldir. GranTurismo S, 20008-2012 yılları arasında üretilmiştir.

GranTurismo’nun S varyantı daha iyi donatılmıştır. Model, 440 PS (324 kW; 434 hp) 7000 rpm’de ve 490 N⋅m (361 lbf⋅ft) tork 4.750 rpm özelliklere sahiptir. Motoru, Ferrari F430 ile paylaşılan 6 vitesli otomatikleştirilmiş manuel ile eşleştirilmiştir.

Standart süspansiyon kurulumu, sabit ayarlı çelik amortisörler olup Skyhook uyarlanabilir süspansiyon, yeni bir egzoz sistemi ve yükseltilmiş Brembo frenlerle birlikte bir seçenek olarak mevcuttur.

Koltuklar ayrıca çeşitli deri ve Alcantara döşeme seçenekleriyle sunulmuştur.

0–100 km/sa (0–62 mph) hızlanma 4,9 saniyede ve maksimum 295 km/sa hız (183 mil) yapabilir. Güç yükseltmelerinin yanı sıra, otomobilde yeni yan etekler, standart otomobilde bulunmayan benzersiz 20 inçlik jantlar, küçük bir bagaj ağzı spoyleri ve orijinal gümüş yerine siyah far kümeleri bulunuyordu.

Türkiye’de mevcut piyasada GranTurismo’nun S varyantını bulmak ise çok zor. Bu modeli arayanlara Beyazıt Öztürk şansı diliyoruz.

Yazan: Elif Önder

Bir cevap yazın

Contact Us