Mercedes’in V-8 satışını durdurma söylentileri doğru değil

Mercedes’in 2022 için ABD pazarındaki V-8 satışlarının çoğunu durdurduğu söylense de, bir Aston Martin sözcüsü bunun gerçekliğini doğrulamadı.

Mercedes, gelecek yıl için ABD’deki V-8 destekli portföyünün çoğunu çekeceğini henüz doğrulamadı, ancak şirket bunu yapacağına dair haberleri yalanlamadı. Öte yandan, aynı motora sahip daha da lüks araçlar almayı düşünenler için iyi haberlerimiz var: Aston Martin’den aracın herhangi bir tedarik sorunundan etkilenmediğine dair onay verildi.

Aston, mevcut üretiminin çoğunda 4.0 litrelik AMG yapımı çift turbo V-8, Vantage’a güç sağlayan satın alınan motor , DB11’in daha az güçlü versiyonları ve yakın zamanda piyasaya sürülen DBX SUV kullanıyor. Hatta kısa süre sonra piyasadan kaldırılacak olan Vantage kılavuzunda yüksek kaliteli motorun bir debriyaj ve vites kolu ile çalışmasını sağladı. Geçen yıl Aston, çeşitli modellerinde 2500’den fazlasını kullandı ve DBX’in artan satışları, bu yıl toplamın neredeyse kesinlikle daha yüksek olacağı anlamına geliyor.

Ancak Mercedes, V-8’leri alıcıların eline geçirmek için mücadele ediyor gibi görünse de, dünyanın bazı bölgelerinde (ABD gibi) şu anda giderek daha sıkı filo ekonomisi standartları tarafından kısıtlanmayanlar bile, Aston herhangi bir eksiklikle karşı karşıya olmadığını söylüyor.

 

Bir cevap yazın

Contact Us